گروه صنایع معدنی
 
فولاد کیلویی ۸۵۰۰ و سیمان پاکتی ۱۷۵۰۰ تومان طبق نظر وزارت صمت است
گروه صنایع معدنی - نایب‌رئیس مجلس از قیمت 8500 تومانی فولاد و 17500 تومانی سیمان طبق مصوبه وزارت صمت طبق کارشناسی‌های این وزارت‌خانه خبر داد و گفت: رصد روزانه فولاد و سیمان نشانه نزول قیمت‌های بازار است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در مورد کاهش قیمت مصالح ساختمانی گفت:‌ وقتی که سیمان و فولاد گران شده بود بررسی‌های لازم را انجام دادم و متوجه شدم این افزایش قیمت فراتر از منطق است چرا که به اندازه کافی و بیش از نیاز داخلی تولید داریم.

نیکزاد افزود:‌ میزان تولیدات سیمان در کشور بیش از نیاز داخلی است این در حالی است که ارزبری آن هم کم است. همچنین قیمت فولاد در داخل کشورمان بیش از قیمت فولاد در بازارهای جهانی است. این در حالی است که فولاد عرضه شده در بازارهای جهانی یارانه انرژی هم دریافت نمی‌کند.

وی گفت: جلسه‌ای را با سرپرست وقت وزارت صمت برگزار کردم و بعد از نشست‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که قیمت کارشناسی شده هر کیلو فولاد 8500 تومان مصوب شد در حالی که در آن زمان قیمت هر کیلو فولاد 13500 تومان بوده و حتی فراتر از قیمت جهانی آن بود.

** رصد قیمت سیمان و فولاد بعد از مصوبه وزارت صمت

نائب رئیس مجلس درباره قیمت مصوب سیمان در جلسه‌اش با سرپرست وقت وزارت صمت تصریح کرد: زمانی که این جلسه برگزار شد هر کیسه سیمان کیسه‌ای 24 هزار تومان بود اما کارشناسی‌های صورت گرفته در وزارت صمت نشان داد که باید این قیمت 17500 تومان باشد.

نیکزاد افزود:‌از روزی که با سرپرست وزارت صمت و معاونین این وزارتخانه و سازمان‌های مربوطه توافق کردیم قیمت سیمان و فولاد را به صورت روزانه رصد می‌کنم؛ در طول روزهای اخیر قیمت سیمان و فولاد نزولی است و امیدوارم هر چه سریع‌تر به قیمت مصوب یعنی هر کیلو میلگرد 8500 تومان و کیسه 50 کیلویی سیمان با ارزش افزوده 17500 تومان برسد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 52505
 
مرجع : خبرگزاری فارس