گروه معادن سرب و روی
 
فرماندا اسفراین خبر داد:
قول مساعد ایمیدرو برای استقرار تیم حفاظتی در معدن آلبلاغ تا دو ماه آینده
گروه معادن >سرب و روی - فرماندار اسفراین از قول مساعد ایمیدرو برای استقرار تیم حفاظتی در معدن آلبلاغ تا دو ماه آینده خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، طاهر رستمی گفت: طبق آخرین گزارش اخذ شده از ایمیدرو، آگهی مناقصه برگزار و تشریفات در حال برگزاری است.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بر این بود تا این تیم محافظتی ظرف یک ماه در منطقه حاضر شود و اکنون مدت زیادی از یک ماه قول داده شده می گذرد، اظهارکرد: ایمیدرو اعلام کرده است که برگزاری مناقصه یک ماه زمان خواهد برد و طی 45 روز تا دو ماه آینده فرآیند برگزاری مناقصه و تیم محافظتی به پایان می رسد و در منطقه حاضر می شود.

رستمی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون تیم محافظتی موقت در منطقه مستقر است، افزود: طی یکی دو روز گذشته دهمین مرحله از عملیات پاکسازی در منطقه انجام و تجهیزات برداشت کنندگان غیرمجاز جمع آوری شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخوردها نیز توسط نیروی محافظتی و ماموران نیروی انتظامی مستقر در معدن تشدید شده است.

معدن سرب و روی آلبلاغ واقع در منطقه حفاظت شده ساریگل در اسفراین از سال گذشته مورد برداشت غیرمجاز سودجویان قرار گرفته است به طوریکه حضور غیرمجاز برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه سبب شده تاکنون چندین نفر جان خود را از دست بدهند و یا اینکه زخمی شوند.

بر همین اساس از سال گذشته با سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی قرار بر این شد تا ایمیدرو در این منطقه عملیات اکتشاف و پی جویی را انجام دهند و اجرای این طرح مستلزم آن بوده تا تیم محافظتی را در منطقه مستقر کنند.

گفتنی است یک سال از سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی و تصویب مصوبه مذکور می گذرد اما هنوز عملیات پی جویی و اکتشاف و حتی استقرار تیم محافظتی در منطقه انجام نشده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب: 52490
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا