گروه صنایع معدنی
 
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان:
۴ طرح بزرگ صنعتی ومعدنی هرمزگان امسال بهره برداری می شود
گروه صنایع معدنی - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: درقالب پویش ملی جهش تولید، چهار طرح یزرگ و ملی صنعتی و معدنی تا پایان سالجاری در این استان به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، خلیل قاسمی روز سه شنبه در بازدید از روند اجرای این طرح‌های ملی افزود: این طرح‌ها با حجم سرمایه گذاری سه هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی بین ۶۵ تا ۱۰۰ درصد درحال ساخت است.

وی بیان داشت: شرکت گندله سازی مادکوش یکی از طرح‌های پیشران و ملی هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که ظرفیت تولید ۲ هزار و ۵۰۰ تن گندله آهن و اشتغال ۳۶۰نفر را دارد .

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اظهارداشت: طرح توسعه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه هزار و۲۰۰ تن انواع شمش فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی با سرمایه‌گذاری هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان از دیگر طرح‌های مهم هرمزگان است که۸۰۵ نفر به‌طور مستقیم با راه‌اندازی این طرح توسعه مشغول به کار خواهندشد.

قاسمی ابرازداشت: طرح توسعه شرکت پدیده کاوش ایرانیان با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن کنسانتره آهن با سرمایه‌گذاری ۱۱۳ میلیاردتومان سومین طرح بزرگ و ملی هرمزگان است که با راه‌اندازی این واحد زمینه اشتغال حدود ۴۴ نفر فراهم خواهدشد.

وی ادامه داد: واحد تولیدی توسعه گچ متین سمنان از دیگر طرح‌های قابل افتتاح است که با سرمایه‌گذاری افزون بر ۳۶ میلیارد تومان ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن گچ سفید کاری معمولی را دارد که با راه‌اندازی این واحد ۶۰ نفر مشغول به کار خواهندشد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: این چهارطرح صنعتی ومعدنی جزو طرح‌های مهم و ملی استانی است که با بهره‌برداری از آن در مجموع زمینه اشتغال هزار و ۲۶۹ نفر در استان فراهم خواهدشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب: 52488
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا