اجراي دو طرح بزرگ توسعه اي در گهرزمين

شرکت سنگ آهن گهرزمین , 24 مرداد 1399 ساعت 22:14

روز گذشته طی مراسمی با حضور مدیران و مهندسان شرکت سنگ آهن گهرزمین عملیات اجرایی پروژه های خطوط ۴ و ۵ کنسانتره و خط ۲ گندله سازی آغاز شد.


به گزارش ماین نیوز، در ابتدای این مراسم مهندس غلامحسین رحیمیان قائم مقام و مدیر مجتمع گهرزمین ضمن ابراز خرسندی از اجرایی شدن طرح های توسعه ای این شرکت، رویداد امروز را به فال نیک گرفت و گفت: در شرایط کنونی کشور و با وجود تحریم ها و کمبودهایی که وجود دارد این توانمندی را داریم که طرح های توسعه ای را با قدرت و همت پیش می بریم و رکوردار تولید در بسیاری از زمینه ها هستیم و این مهم، بسی جای تقدیر و تشکر فراوان دارد. این پیشرفت ها حاصل نمی شود مگر با همت و پشتکار تک تک فعالان شرکت که دست در دست هم داده اند و به کار خود ایمان دارند.

قائم مقام شرکت سنگ آهن گهر زمین در خصوص مدت زمان انجام و آغاز به کار این پروژه ها گفت: برای خطوط ۴ و ۵ کنسانتره بازه زمانی حدود ۳۶ ماهه در نظر گرفته شده است و برای خط ۲ گندله سازی امیدواریم تا ۴۰ ماه آینده به بهره برداری برسد. امیدواریم رکورد تازه ای را ثبت کنیم و بهره برداری این طرح ها زودتر از زمان مقرر انجام شود. طرح هایی که انجام و بهره برداری آنها از جنبه های مختلف به ویژه ایجاد ارزش افزوده در محصولات شرکت و اشتغال زایی برای ما بسیار حائز اهمیت هستند.

رحیمیان همچنین عنوان کرد: پیمانکار خطوط ۴ و ۵ کنسانتره و خط ۲ گندله سازی از طریق برگزاری مناقصه انتخاب می شوند. درواقع انجام این پروژه ها به صورت E P C خواهد بود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر طرح های شرکت این است که درصد زیادی از لوازم، تجهیزات و قطعات این پروژه ها، بومی سازی و در داخل کشور تامین شود.

حسن امین زاده مدیر پروژه گندله سازی در مورد اجرایی شدن خط دوم پروژه گندله سازی گفت: بهره برداری از این خط که ان شاءالله تا حدود ۴۰ ماه دیگر انجام خواهد شد معادل ۵ میلیون تن گندله به ظرفیت تولید سالانه شرکت سنگ آهن گهرزمین اضافه خواهد کرد. وی در خصوص اجرای این پروژه خاطرنشان کرد شرکت سنگ آهن گهرزمین با توجه به تجربه و توانی که در مسیر اجرای پروژه گندله یک به دست آورده است این امیدواری را دارد که درصد بیشتری از پروژه گندله ۲ توسط نیروهای بومی انجام شود.

امین زاده در خصوص اشتغال زایی این پروژه گفت: در زمان اجرای پروژه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر مشغول به کار می شوند و با آغاز به کار این پروژه ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

محسن نجف آبادی مدیر پروژه ۴ و ۵ کنسانتره شرکت سنگ آهن گهرزمین نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث این خطوط در خصوص این طرح ها گفت: شرکت سنگ آهن گهرزمین برنامه ی تولید ۱۰ میلیون تن کنسانتره در قالب ۵ خط ۲ میلیون تنی را در دستور کار خود دارد. تاکنون ۳ خط از این طرح اجرایی شده است که آخرین آن ۲۲ بهمن پارسال انجام شد.

با آغاز به کار خطوط ۴ و ۵ کنسانتره شاهد افزایش ۵۰ درصدی تولید کنسانتره و شاهد رسیدن به تولید ۱۰ میلیون تن خواهیم بود. زمان اجرای این پروژه حدود ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است اما ما امیدواریم بتوانیم ۲ ساله آن را به پایان برسانیم. وی در خصوص کیفیت کنسانتره تولیدی شرکت گهرزمین نیز گفت: درصد آهن کنسانتره شرکت، بالای ۶۸ درصد و میزان گوگرد آن کمتر از ۱ درصد است.

مدیر پروژه کنسانتره ۴ و ۵ شرکت گهرزمین در خصوص اشتغالزایی این طرح ها نیز گفت: هر خط حدود ۱۵۰ نفر را مشغول به کار می کند و به طور غیر مستقیم ۱۵۰۰ نفر با اجرایی شدن این طرح ها مشغول به کار خواهند شد.


کد مطلب: 52442

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52442/اجراي-دو-طرح-بزرگ-توسعه-گهرزمين

ماین نیوز
  http://www.minews.ir