گروه صنایع معدنی فولاد
 
مجتمع فولاد خراسان اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونا را تامین کرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل فولاد خراسان در نیشابور گفت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش میزان اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها حدود هزار تن اکسیژن مایع تولیدی این واحد با خلوص حداقل ۹۹/۸ درصد به بیمارستان‌های نیشابور، مشهد، تربت‌حیدریه و تهران ارسال شد.
 
به گزارش ماین نیوز، کسری غفوری افزود: اکسیژن تولیدی این واحد به دو صورت گاز و مایع است که در شرایط طبیعی برای بخش فولادسازی از اکسیژن گازی استفاده می شود و در شرایط اضطرای از اکسیژن مایع برای این بخش استفاده می‌گردد.

وی اظهار داشت: از اواخر سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش همکاران این واحد صنعتی در مسیر انجام مسوولیت های اجتماعی و کمک به سلامت جامعه، برای افزایش تولید اکسیژن مایع، هر ماه اکسیژن تولیدی مازاد برای رفع نیاز بیمارستان‌ها اختصاص یافته است.

مدیرعامل فولاد خراسان گفت: انتقال اکسیژن مایع تولیدی توسط تانکرهای ویژه ۱۰ و ۲۰ تنی مخصوص حمل مایعات کرایوجنیک انجام می‌شود و هر تُن اکسیژن مایع معادل ۱۲۰ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن بیمارستانی است که نیازمند تمهیدات ویژه برای نقل و انتقال است.

غفوری افزود: این مجتمع دارای دو واحد اکسیژن هر کدام با ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ و ۶ هزار و ۵۰۰ نرمال متر مکعب بر ساعت است که برای تامین اکسیژن مورد نیاز واحدهای نورد و ذوب احداث شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۶
کد مطلب: 52427
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا