گروه معادن سنگ آهن
 
آمادگی گل‌گهر برای احداث یک کارخانه
گروه معادن >سنگ آهن - طرح احداث کارخانه فروکروم شهرستان ارزوییه یکی از طرح‌هایی است که ابتدای دهه‌ی ۷۰ کلنگ‌زنی شد اما تاکنون بلاتکلیف مانده است. حالا با مصوبه‌ی مهمی که روز سه‌شنبه ۲۱مرداد در دفتر استانداری کرمان در تهران تنظیم شد، این طرح به زودی از بلاتکلیفی دربیاید.
 
به گزارش ماین نیوز، با پیگیری‌های استانداری کرمان و نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر پس از مطالعات امکان‌سنجی برای احداث یک کارخانه ۲۵ هزار تنی فروکروم اعلام آمادگی کرد.

روز گذشته مدیران گل‌گهر و مدیران شرکت کرومیت اسفندقه در حضور استاندار کرمان توافق کردند این طرح را با مشارکت یکدیگر به نتیجه برسانند.

در این جلسه که با حضور صمدالله محمدی نماینده بافت، رابر و ارزوئیه، ملارحمان مدیرعامل شرکت گل‌گهر، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت معادن اسفندقه و تعدادی دیگر از مدیران برگزار شد، بر سر الگوی تامین خوراک کارخانه توافق صورت گرفت.

پس از آن‌که استاندار کرمان بر لزوم راه‌اندازی هر چه سریع‌تر کارخانه تاکید کرد حاضران بر سر چگونگی تأمین خوراک کارخانه تبادل نظر کردند.

در این جلسه توافق شد به هر میزان که شرکت کرومیت اسفندقه پهنه به گل‌گهر اعلام کند در زمینه‌ی اکتشافات تکمیلی و استخراج در پهنه‌های دارای پروانه سرمایه‌گذاری کند و بابت این سرمایه‌گذاری درصدی از تولید را مالک شود.

جزییات این توافق پس از تهیه‌ی جزییات کارشناسی ظرف ۱۰ روز آینده به امضای طرفین خواهد رسید.

در بخشی دیگر از مصوبه‌ی این جلسه مقرر شد پس از آن‌که کارخانه ۲۵ هزار تنی فروکروم از سوی گل‌گهر احداث شد، ۴۰ درصد سهام کارخانه با قیمت کارشناسی به شرکت کرومیت اسفندقه منتقل شود.

قرار است در مقابل واگذاری این سهام، شرکت کرومیت اسفندقه نیز تامین خوراک کارخانه را به قیمت کارشناسی به مدت ۲۰ سال تضمین کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۳
کد مطلب: 52407
 
مرجع : روزنامه گسترش صمت