گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل هلدینگ کیان فولاد دماوند در نشست خبری گفت:
ایران یکی از بزرگترین صادر کننده های فولاد در منطقه
گروه صنایع معدنی >فولاد - سیدهادی شفیعی ،مدیرعامل هلدینگ کیان فولاد دماوند در مراسمی که به مناسبت روزخبرنگار برگزار شده بود گفت: تمامی صنایع فولادی و فلزی حدودا ۱۰ میلیون تن صادرات دارند و می توان گفت فلزات روزانه میلیون ها دلار برای عرضه به بازارهای داخل و خارج بازده دارند و حتی در آینده نزدیک ارز فلزات جایگزین ارز نفتی خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل هلدینگ کیان فولاد دماوند افزود: فولاد کشور بعد از طرح هشت گانه ای که در این صنعت به وجود آمد به یک شکوفایی خوبی رسید که از سال ۹۵ و ۹۶ به بعد از فضای تولید ۱۵ میلیون تومان به ۳۵ میلیون تن رسید که این تولید بسیار بزرگ ما را جزو نفرات ۱ تا ۱۰ دنیا قرار داده است.

شفیعی در ادامه گفت: ایران یک کشور معدنی است که ۰ تا ۱۰۰ زنجیره فولاد را دارد و صنعت فولاد تشکیل شده از یک زنجیره کامل معدن تا مقاطع فولادی که کمتر کشوری به غیر از کشور افغانستان این منابع و این زنجیره در کنار خودش دارد البته ما توانسته ایم در ۱۵ سال گذشته در این صنعت به شکوفایی برسیم.

مدیرعامل کیان فولاد دماوند از تکنولوژی روز دنیا در شرکت های بزرگ فولادی خبر داد و گفت: مجموعه های بزرگی مثل ایمیدرو و وزارت صمت با مشارت بزرگترین فولادی های کشور مثل فولاد مبارکه و ذوب آهن فضاهای مختلف سرمایه‌گذاری را به وجود آورده اند.

در کشور تحولی در فضای شرکت های فولاد خصوصا در حوزه تکمیل زنجیره به وجود آمده است یعنی بعضی از تولید کنندگان در جهت تکمیل زنجیره در معدن حرکت کرده اند، بعضی از معدنی ها هم مثل چادرملو و گل‌ گهر تکمیل صنایع بالا دستیشان را انجام دادند که البته کشوری با عظمت ایران و توانایی پتانسیل فوق العاده خوبی که در زمینه فولاد و مس دارد می تواند با بازارهای خیلی تشنه صادراتی همسایه و دوردست مواجه باشد.

به گفته وی از سال ۹۶ کشور ایران یکی از بزرگترین صادر کننده های منطقه شده و تقریباً با رکورد ۶ میلیون تن در سال شروع کرده و الان حدود ۱۰ تا ۱۳ میلیون قرار گرفته که متاسفانه با فضای تحریم ها حداقل به ۱۰ میلیون تن رسید است. مدیرعامل کیان فولاد دماوند گفت: خوبی این رشته این است که به این راحتی ترامپ و هیچ کشوری نمی تواند آن را در فضای تحریم قرار بدهد و امکان تحریم تقریبا درصد بسیار پایینی دارد همچنین با توجه به یکسال گذشته صادرات این محصول به ما ثابت کرد که فضای فولاد جزو صنایع تخصصی است که به لطف خدا غیر قابل تحریم است .

معاونت منابع انسانی کیان فولاد دماوند:کیان فولاد دماوند در مسیر تولید ۸۰ درصدی قرار گرفت لاجوردی ،معاونت منابع انسانی گروه کیان فولاد دماوند گفت : قدمت مجموعه ما به ۴۰ سال می رسد و در حال حاضر وارد دهه پنجم فعالیت خود شده ایم. استراتژی ما تامین منابع صنایع فولاد بزرگ است و در همین راستا فعالیت های گسترده ای را آغاز کرده ایم.

معاونت منابع انسانی گروه کیان فولاد دماوند در خصوص زیر مجموعه های گروه کیان افزود: زیر مجموعه های گروه کیان فولاد شامل کیان لجستیک، کیان سازه ،بازرگانی کیان،کیان معادن و کیان فولاد می باشد. لاجوردی در ادامه افزود : از سنگ تا شمش فولاد از برنامه های تامین محصولات فولادی گروه کیان فولاد دماوند است.

وی گفت : ما قصد داریم در عرصه محصولات پایه فولاد نیز با قدرت بیشتری فعالیت کنیم و در همین راستا جلسات متعددی با شرکت های دولتی داشته ایم. لاجوردی در پاسخ به سوال فکراقتصادی درخصوص ورود به بازار سرمایه گفت: در حال ورود به بازار سرمایه هستیم و قرار است یک شرکت بزرگ سبد گردان را در راستای همین مهم ایجاد کنیم.

در حال حاضر یکی از بهترین مشتریان بورس کالا هستیم. وی گفت : گروه کیان فولاد دماوند هیچ وقت در راستای خام فروشی فعالیتی نداشته است و هدف اصلی ما کمک به صنایع فولادی در بخش تولید است. معاونت منابع انسانی گروه کیان فولاد دماوند در ادامه افزود : در سال گذشته در بخش صادرات فعالیت های خوبی داشته ایم اما در سال جاری تمام تمرکز خودرا معطوف کمک به بخش تولید در داخل کشور کرده ایم.

لاجوردی گفت: تمام هدف ما در سال جاری ورود ۸۰ درصدی کیان فولاد دماوند به بخش تولید است. تا این لحظه برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده ایم. همچنین اشتغال غیر مستقیم شرکت نیز به ۱۵۰۰ نفر رسیده است.امید داریم تا پایان سال اشتغال مستقیم شرکت را به ۵۰۰ نفر برسانیم.

وی در پایان درخصوص بحث اکتشافات گفت: تاکنون حدود۶ معدن شناسایی کرده ایم و در بحث اکتشافات به یکی از شرکت های تاثیرگذار در این دسته قرار گرفته ایم. یکی از جذابیت های هلدینگ کیان فولاد مربوط به انجام تمامی مراحل از صفر تا صد در هلدینگ است. هلدینگ کیان فولاد مخالف خام فروشی است و موافق سیاست های کلی نظام است و معتقدیم باید از معادن کشور در تولید ملی بهره ببریم و این موضوع جزو اهداف و چشم اندازهای شرکت می باشد. رویکرد هلدینگ کیان فولاد به سمت حمل و نقل سبز است و تلاش داریم تا این امر را به نتیجه برسانیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب: 52401
 
مرجع : فکر اقتصادی