گروه صنایع معدنی فولاد
 
فولاد صنعت بناب وارد بورس می شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: این مجتمع به عنوان بزرگ ترین شرکت فولادی بخش خصوصی کشور با ظرفیت ذوب ۶۰۰ هزار تن در سال و ظرفیت نورد بیش از ۲ میلیون تن در سال با اصلاح ساختار مالی برنامه ریزی های لازم برای ورود به بورس را آغاز کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، بابک علیزاده شهیر افزود: ابتدا شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ در بورس پذیرش می شوند و سپس خود هلدینگ نیز در سال ۱۴۰۰ در بازار سرمایه درج نماد خواهد شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب با اشاره به اصلاح فرایندها و خطو تولید در این مجموعه خاطرنشان کرد: در ماه های اخیر با تغییرات انجام شده در فرآیند تولید شاهد رکوردشکنی های متعدد در تولید محصولات ذوبی و نوردی در این مجتمع بودیم که جهش تولید به معنای واقعی روی داده است.

وی با بیان اینکه درصدد تحقق برنامه تولید بیش از ۸۰۰ هزار تن محصول مقاطع نوردی در سال جاری هستیم، گفت: در این صورت افزایش چشمگیری را نسبت به سال گذشته شاهد خواهیم بود که در تاریخ تأسیس این مجتمع بی سابقه است.

علیزاده شهیر گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه از سوی استکبار جهانی صادرات محصولات فولادی را در دستور کار داریم و کشور عراق به خاطر نزدیکی بازار مناسبی می تواند برای صادرات باشد.

وی گفت: هم اکنون ماهانه ۳۰ هزار تن محصولات فولادی از این مجتمع به کشور عراق صادر می شود که یک سوم تولید مجتمع را شامل می شود و به عنوان بزرگ ترین صادرات فولادی در غرب کشور بشمار می رود.

علیزاده شهیر اعلام کرد: مجتمع فولاد صنعت بناب با بهره مندی از خطوط ذوب(قوسی و القائی) و با استفاده حداکثری از آهن اسفنجی در تولید شمش فولادی گام های مؤثری را در راستای کاهش آلایندگی حاصل از استفاده از قراضه را داشته است، به طوری که در کوره قوس بیش از ۹۵ درصد و در کوره های القائی بیش از ۹۰ درصد شارژ آهن اسفنجی انجام می شود.

مدیرعامل مجتمع فولاد بناب اظهار کرد: بهره مندی از خطوط نورد متعدد و تنوع محصولات تولیدی و ارائه همزمان سبد کامل فولادی مطابق با استانداردهای جهانی در این مجتمع با نام تجاری شاهین بناب باعث ایجاد جایگاه ویژه ای در بازارهای داخلی و خارجی شده و مورد استقبال مصرف کنندگان و تجار قرار گرفته است.

عیزاده شهیر همچنین با اشاره به تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار تنی فولاد در سال گذشته در این مجتمع اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با افزایش تولید به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن ظرفیت اصلی تولید مجتمع دست یابیم.

هلدینگ مجتمع فولاد صنعت بناب از چندین شرکت بزرگ فولادی شامل کارخانجات ذوب و نورد با هدف فعالیت در زمینه‌های گوناگون صنعت فولاد تشکیل شده است. این مجتمع فعالیت خود را در چندین فاز از اواخر سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار در شهرک صنعتی بناب و با امکانات زیر بنائی ایده‌آل اعم از دسترسی به جاده اصلی، خط آهن، نیروگاه، خطوط انتقال گاز وآب آغاز کرد.

هم اکنون این مجتمع انواع شمش های فولادی و آلیاژی در قالب دو واحد ذوب شاهین، ذوب شهریار و میلگرد آجدار در اندازه های مختلف با کیفیت های AII و AIII، انواع محصولات آلیاژی در مقاطع مختلف ، تیرآهن، نبشی و ناودانی در قالب هفت خط تولید نورد گرم تولید می کند .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
کد مطلب: 52371
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا