گروه صنایع معدنی فولاد
 
در مجمع سالانه شرکت فولاد خوزستان مطرح شد
پیش بینی تولید ۴ میلیون تن شمش در فولاد خوزستان طی سال جاری
گروه صنایع معدنی >فولاد - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) امروز برگزار شد. تقسیم سود ۵۳ تومانی به ازای هر سهم، معادل ۳۰ درصد سود خالص تولیدشده توسط فخوز در سال ۹۸، در مجمع عمومی به تصویب سهامداران این شرکت رسید. طبق گزارشی ارایه شده توسط مدیر عامل، پیش بینی شده تا پایان سال جاری تولید شمش در فولاد خوزستان به 4 میلیون تن برسد.
پیش بینی تولید 4 میلیون تن شمش در فولاد خوزستان طی سال جاری
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل فولاد خوزستان، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت گفت: درآمدهای فروش شرکت فولاد خوزستان در سال ۹۸ با رشد ۴۰ درصدی به ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان رسید. سود خالص شرکت فولاد خوزستان نیز در سال ۹۸ با رشد ۶ درصدی به حدود ۳۳۴۰ میلیارد تومان رسید که عملکرد مناسب این شرکت را نشان می‌دهد.

علی محمدی گفت: در سال ۹۸ کنسانتره‌سازی شرکت در منطقه سنگان در استان خراسان رضوی به ظرفیت کامل رسید. امسال با بهره‌برداری از واحد گندله‌سازی سیمیدکو پیش‌بینی می‌شود نزدیک به نصف ظرفیت اسمی تولید داشته باشد و بهبود سودآوری از محل تولید گندله شرکت صنعتی سناباد (سیمیدکو) حاصل شود.

وی افزود: در بهار امسال رکورد تولید شرکت شکسته شده که در تیرماه هم این روند ادامه داشته است. با این روند پیش‌بینی شرکت این است که امسال امکان تولید ۴ میلیون تن فولاد خام فراهم شود.

بنا به سخنان مدیرعامل فولاد خوزستان در مجمع، پروژه‌های جدید تعریف ‌شده در فولاد خوزستان شامل کوره پاتیلی، ماشین ریخته‌گری اسلب عریض و تاسیسات جانبی آن است که می‌تواند با افزایش ظرفیت تولید اسلب شرکت به اندازه ۱.۲ میلیون کل تولید شرکت را به بالای ۵ میلیون تن( با طرح فولاد شادگان ۶میلیون تن) برساند.

علی محمدی ادامه داد: پروژه احداث یک واحد آهن اسفنجی هم مطالعاتش انجام شده است. در صورتی که این طرح افتتاح شود نیاز فخوز به آهن اسفنجی شادگان بر طرف شده و شادگان می تواند به سمت بهره‌ برداری واحد فولاد‌سازی اش حرکت کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب: 52353
 
مرجع : ایمیدرو