استفاده از پساب شهری امتیاز ویژه‌ طرح نورد گرم ۲ فولاد است

خبرگزاری ايسنا , 16 مرداد 1399 ساعت 12:34

فرماندار لنجان گفت: استفاده از پساب فاضلاب شهرهای اطراف و بازچرخانی آب که در این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است، یک امتیاز ویژه برای فولاد مبارکه به شمار می‌رود که در راه‌اندازی پروژه بزرگ نورد گرم شماره ۲ نیز از این مسأله بهره‌مند خواهند بود.


به گزارش ماین نیوز، خدامراد صالحی پس از بازدید خطوط تولید فولادمبارکه در جلسه با مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در حدود ۱۵ سال پیش به جهت مسؤولیتی که در شهرستان مبارکه داشتم از خطوط تولید فولاد مبارکه بازدید داشتم و امروز که با تغییرات و توسعه‌های صورت گرفته مواجه شدم، اراده آهنین مردان فولادی را بار دیگر به چشم خود دیدم.

وی ادامه داد: فعالیت مجموعه مدیریت و پرسنل فولاد مبارکه در این خصوص قابل تقدیر است و بنده به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کنم، یک چنین مجموعه بزرگ صنعتی در استان اصفهان و در مجاورت شهرستان لنجان وجود دارد که در سطح ملی و بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و محصولات متنوع و با کیفیت را تولید می‌کند، مهم‌تر اینکه این مجموعه در کنار فرایند تولید و برنامه‌های توسعه خود، همواره استفاده بهینه از انرژی را در دستور کار خود قرار داده است.

فرماندار لنجان افزود: به عنوان مثال استفاده از پساب فاضلاب شهرهای اطراف و بازچرخانی آب که در این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است، یک امتیاز ویژه برای فولاد مبارکه به شمار می‌رود که در راه‌اندازی پروژه بزرگ نورد گرم شماره ۲ نیز از این مسأله بهره‌مند خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه این تدابیر میزان استفاده این شرکت از آب خام را به شدت کاهش داده گفت: در شهرستان لنجان نیز با سرمایه‌گذاری صورت گرفته شرکت فولاد مبارکه در حوزه پیش خرید پساب فاضلاب، به انجام پروژه‌های زیست‌محیطی از جمله سیستم فاضلاب شهرها کمک شایانی شده است و در عین حال بخشی از آب مورد نیاز فولادمبارکه به صورت پایدار تأمین شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنده به جهت مسؤولیتی که به عهده دارم و نیز به عنوان یک شهروند به وجود این مرکز صنعتی افتخار می‌کنم و به مسؤولان و کارکنان این مجموعه خداقوت عرض می‌کنم.

صالحی در پایان بیان کرد: شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا به عنوان بخشی از این شرکت، در مجاورت شهرستان لنجان قرار دارند و طبیعتاً برای کارهای معمول، مراودات مستمری وجود دارد و بنده در کنار دیگر همکارانم با توجه به مسؤولیتی که به عهده داشته‌ایم، همیشه در خصوص تسهیل روند کارهای جهادگران عزیز در فولادمبارکه اعلام آمادگی کرده‌ایم تا ضمن تسهیل، هماهنگی و مدیریت امور اداری شهرستان، در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری شده است به خوبی در کنار این عزیزان، به تولید بیشتر کمک کنیم.


کد مطلب: 52336

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52336/استفاده-پساب-شهری-امتیاز-ویژه-طرح-نورد-گرم-۲-فولاد

ماین نیوز
  http://www.minews.ir