گروه صنایع معدنی
 
لیدری‌های آینده از نوع پالایشی‌ها و سیمانی‌ها
گروه صنایع معدنی - کارشناس بازار سرمایه گفت:پالایشی ها، و سیمانی‌ها (با توجه به افزایش نرخی که در آینده خواهد گرفت)، شانس و قدرت بیشتری نسبت به صنایع دیگر برای لیدر شدن را دارند.
 
به گزارش ماین نیوز، بهزاد احمدی نسب کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند کلی بازار در ماه‌های آینده بیان کرد: با توجه به مجامعی که در پیش داریم و همچنین گزارش‌های فصلی ۳ ماهه؛ به نظر می‌رسد بازار سرمایه آنچنان رشدی نخواهد داشت و متعادل خواهد بود.

وی ادامه داد: روند صعودی که بازار سرمایه از پایان سال گذشته تا اواخر اردیبهشت ماه داشته، متعادل‌تر شده و استنباط من بر آن بوده که توقع سهامداران از سودآوری بازار سرمایه بیشتر شده است.

این کارشناس بازر تصریح کرد: سطح توقع سرمایه گذاران از بازدهی سهم‌ها افزایش یافته و به همین دلیل شاخص بازار سرمایه در چند وقت اخیر در پی اصلاحاتی که صورت گرفت، بیشتر دستوری بوده و خود به خود این اتفاق نیفتاده که بتواند سطح توقعات را معقول کند.

وی افزود: سهامداران باید بدانند همیشه قرار نیست بازار سرمایه ۸ الی ۱۰ برابر بازدهی داشته باشد که اگر اینطور بود، تمام مشاغل باید کار خود را تعطیل کنند و در بازار سرمایه مشغول شوند. در حال حاضر بازار روند صعودی خود را طی کرده و متعادل‌تر شده است؛ بنابراین انتظار رشد ۱۰ الی ۱۵ درصدی شاخص منطقی‌تر است. عملا سرمایه گذارانی که با نگرش سرمایه گذاری به بازارسرمایه وارد می‌شوند و نه دلالی، باید در بازار سرمایه حضور داشته باشند و نه دلالانی که به واسطه‌ی رونق بازار سرمایه وارد شده اند.

وی در خصوص تاثیر آزادسازی معاملات سهام عدالت بر روند بازار سرمایه اظهار کرد: عموما درصد کمی از دارندگان سهام عدالت، اطلاعاتی در مورد بازار سرمایه دارند و موضوع دیگر این است که ۳۰ درصد سهام عدالت قابل معامله است و تاثیر چندانی بر بازار مشاهده نمی‌شود.

این کارشناس بازارسرمایه اضافه کرد: از قشری که دارای سهام عدالت هستند در حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد با خرید و فروش آنلاین سهام آشنا هستند و اینکه چگونه باید کد بورسی بگیرند. به همین دلیل استنباط میکنم که دولت تفهیم به نگهداری از سهام عدالت میکند و کسانی که از سرمایه گذاری اطلاعی ندارند، از دولت تبعیت می‌کنند.

احمدی نسب در معرفی صنایع برتر بازار در چندماه پیش رو نیز گفت: پالایشی ها، و سیمانی‌ها (با توجه به افزایش نرخی که در آینده خواهد گرفت)، شانس و قدرت بیشتری نسبت به صنایع دیگر برای لیدر شدن را دارند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب: 52247
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز