فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد

خبرگزاری تسنيم , 6 مرداد 1399 ساعت 22:18

رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.


به گزارش ماین نیوز، رئیس بنیاد مستضعفان از برنامه‌ریزی برای ورود 20 شرکت زیرمجموعه این نهاد به بورس طی امسال خبر داد و گفت:‌ بنیاد مستضعفان حضور جدی در پروژه‌های نفتی دارد؛ دو دکل پیشرفته سحر یک و 2 با ارزش حدود 400 میلیون دلار مشغول حفارلی دریایی در خلیج‌فارس هستند.

فتاح با بیان این‌که 100 درصد اداره و تعمیر این دکل‌ها توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود که توانایی حفر چاه‌های عمومی و افقی را دارند،‌افزود: در خط لوله 900 کیلومتری گوره-خارک، 165 کیلومتر با تلمبه‌خانه آن را بنیاد مستضعفان اجرا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که در توسعه میدان نفتی مارون یک و 2 خوزستان حضور داریم، گفت:‌بر اساس قراردادی ککه با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم، دکل‌های حفاری خشکی در داخل ساخته می‌شود و دیگر اجاره‌ای از خارج نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز 2 فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد 1.2 میلیون تن به ظرفیت تتولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.


کد مطلب: 52134

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52134/فاز-۲-فولاد-کاوه-بندر-شهید-رجایی-آماده-افتتاح

ماین نیوز
  http://www.minews.ir