گروه صنایع معدنی فولاد
 
فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس بنیاد مستضعفان از برنامه‌ریزی برای ورود 20 شرکت زیرمجموعه این نهاد به بورس طی امسال خبر داد و گفت:‌ بنیاد مستضعفان حضور جدی در پروژه‌های نفتی دارد؛ دو دکل پیشرفته سحر یک و 2 با ارزش حدود 400 میلیون دلار مشغول حفارلی دریایی در خلیج‌فارس هستند.

فتاح با بیان این‌که 100 درصد اداره و تعمیر این دکل‌ها توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود که توانایی حفر چاه‌های عمومی و افقی را دارند،‌افزود: در خط لوله 900 کیلومتری گوره-خارک، 165 کیلومتر با تلمبه‌خانه آن را بنیاد مستضعفان اجرا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که در توسعه میدان نفتی مارون یک و 2 خوزستان حضور داریم، گفت:‌بر اساس قراردادی ککه با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم، دکل‌های حفاری خشکی در داخل ساخته می‌شود و دیگر اجاره‌ای از خارج نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز 2 فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد 1.2 میلیون تن به ظرفیت تتولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸
کد مطلب: 52134
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم