نخستین واحد تولید سیلیکون متال آذربایجان‌غربی در خوی راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری ايرنا , 3 مرداد 1399 ساعت 0:02

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: نخستین واحد تولیدی سیلیکون متال در استان، در زمینی به مساحت ٢٠ هکتار در شهرک صنعتی خوی راه‌اندازی می‌شود.


به گزارش ماین نیوز، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: نخستین واحد تولیدی سیلیکون متال در استان، در زمینی به مساحت ٢٠ هکتار در شهرک صنعتی خوی راه‌اندازی می‌شود.

حسن حاتمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک صنعتی خوی اظهار داشت: این واحد صنعتی با یک‌هزار و ٢۵٠ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به صورت آورده شخصی و دریافت تسهیلات بانکی راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: فاز نخست این واحد صنعتی تا یک‌سال به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: با راه‌اندازی این واحد برای ۶٠٠ نفر به صورت مستقیم و برای سه هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

حاتمی بیان کرد: سیلیکون متال در صنعت ریخته گری آلومینیوم و صنایع شیمیایی کاربرد دارد و این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۵٠ هزار تن در سال فعالیت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: باتوجه به وجود معادن غنی سیلیس در آذربایجان‌غربی و ظرفیت بالای این استان حدود ٨٠ درصد مواد اولیه واحد تولیدی سیلیکون متال از آذربایجان‌غربی تهیه می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر ٢ روزه خود به آذربایجان‌غربی از شهرک‌های صنعتی شمال و مرکز استان بازدید می‌کند و همچنین با مدیر عامل منطقه آزاد ماکو دیدار کرد.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.


کد مطلب: 52056

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52056/نخستین-واحد-تولید-سیلیکون-متال-آذربایجان-غربی-خوی-راه-اندازی-می-شود

ماین نیوز
  http://www.minews.ir