گروه صنایع معدنی فولاد
 
معاون بازاریابی و فروش اعلام کرد :
برنامه ذوب آهن برای صادرات نیمی ‌از تولیدات و کنترل قیمت‌ها
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون بازاریابی و فروش ذوب‌آهن با اشاره به آمار تولید تیرآهن و چدن مذاب در سه ماه نخست سال از در دستور کار قرار گرفتن صادرات نیمی ‌از تولیدات و تمهیداتی برای کنترل قیمت‌ها خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، بهزاد کرمی ‌با بیان اینکه محصولات تولیدی ذوب‌آهن به دلیل روش تولید و مدیریت کیفیت و استانداردهای بالا مورد توجه مشتریان در بازارهای داخلی و صادراتی است، گفت: تیرآهن‌ها از سایر مقاطع تولیدی مورد توجه بازار هستند که در سه‌ماه اول سال‌ بیش از ۲۱۰ هزار تن از این محصول در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید.

وی افزود: به دلیل کمبود مواد اولیه، تولید با دو کوره بلند در حال انجام است اما اگر مواد اولیه مورد نیاز تامین شود، ذوب‌آهن می‌تواند با تمام ظرفیت و حداکثر بهره‌وری به کار ادامه دهد. با وجود مشکلات عدیده در تامین مواد اولیه این شرکت توانسته حدود ۶۱۳ هزار تن چدن مذاب تولید کند و طی سه ماه نخست سال، فروش ذوب‌آهن حدود ۵۹۰ هزار تن بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به خط تولید ریل در ذوب‌آهن که علاوه بر ریل، قادر به تولید انواع تیرآهن‌های سنگین از جمله تیرآهن‌های بال پهن است، ادامه داد: این شرکت با ظرفیت ۴۰۰ هزار تنی تولید ریل قادر است علاوه بر نیاز داخلی، صادرات این محصول را نیز انجام دهد. با ظرفیت بالای تولید و استانداردهای کسب شده توسط ریل‌های تولیدی دیگر هیچ‌گونه وارداتی از سوی شرکت‌های مصرف‌کننده این محصول، توجیه‌پذیر نیست و اکنون "ذوب‌" این توانایی را دارد تمام نیاز ریلی را تامین کند.

کرمی با بیان اینکه مشکل عمده ذوب‌آهن عدم تامین پایدار مواد اولیه است، تصریح کرد: معادن با توجه به بالا رفتن بهای ارز در بازار تمایل فراوانی به صادرات دارند و حتی وضع تعرفه ۲۵ درصدی، صادرات را برای آنها به صرفه کرده و در حال خام‌فروشی منابع هستند در حالی که فولاد‌سازان بزرگ به دلیل کمبود مواداولیه مجبور به محدود کردن تولید شده‌اند.

وی با بیان اینکه صادرات نیمی ‌از تولیدات در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: برای کنترل افسارگسیخته قیمت‌ها که ناشی از برخی اقدامات سوداگرانه است، تمهیداتی انجام شده که امید می رود به منظور تداوم این روند جهت دسترسی مصرف‌کنندگان نهایی محصولات که عمدتا از اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه هستند، حمایت و پشتیبانی لازم از مراجع مربوطه صورت پذیرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 51998
 
مرجع : سايت خبری بورس پرس