گروه معادن سنگ آهن
 
بهره برداری از بزرگترین کارخانه گندله سازی کشور در سه چاهون بافق
گروه معادن >سنگ آهن - بزرگترین کارخانه گندله سازی کشور در سه چاهون بافق تست تولید شد و بزودی به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در حاشیه تست تولید این کارخانه گفت: در سال جهش تولید و با تلاش متخصصان داخلی کارخانه گندله سازی سه چاهون بافق تا یک ماه دیگر به بهره برداری کامل می‌رسد.

فلاح افزود: این کارخانه حلقه حیاتی میان سنگ آهن و فولاد است و تست تولید آن با موفقیت انجام شد.

وی گفت: در شرایط تحریم و شیوع کرونا کار تجهیز و راه اندازی متوقف نشد و با همه‌ مشکلات این مهم در بافق محقق شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق افزود : در این تست ۹ دیسک روزانه بیش از ۱۵۰ تن گندله خام تولید می‌کنند و در حال حاضر حدود ۲۵ درصد ظرفیت تولید شد.

فلاح افزود: ظرفیت اسمی کارخانه روزانه ۱۷ هزار تن گندله است که این میزان تولید برای تولید سالانه پنج میلیون تن گندله ضروری است.

وی گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد تومان و سود سالانه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، تحول بزرگی را در اقتصاد و آبادانی منطقه بافق به ارمغان دارد.

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق افزود : ظرفیت اشتغالزایی این کارخانه بیش از ۵۵۰ نفر مستقیم و بیش از ۲ هزار نفر غیر مستقیم است.

فلاح گفت : با راه اندازی این طرح، ماده اولیه تعدادی از واحد‌های فولاد سازی به روش احیا مستقیم تامین شده و از خروج معادل ارزش افزوده ایجاد شده جلوگیری می‌شود.

وی افزود : ارزش افزوده تبدیل کنسانتره سنگ آهن به گندله بسیار زیاد و دوره‌های بازگشت سرمایه در طرح‌های گندله سازی حدود دو تا سه سال است که با راه انداری آن سالانه از خام فروشی بیش از 2 میلیون تن کنسانتره آهن جلوگیری شود.

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق گفت : دسترسی آسان به راه آهن سراسری کشور، وجود مراکز مصرف این محصول در منطقه، و اشتغالزایی از مهمترین مزایای احداث این کارخانه در بافق است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۳
کد مطلب: 51974
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما