گروه صنایع معدنی سیمان
 
۵۴ هزار تن سیمان از پایانه میلک به افغانستان صادر شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از صادرات ۵۴ هزار تن سیمان سیستان در قالب ۲ هزار و ۵۶ سفر ناوگان باری از طریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، ایوب کرد روز شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان سیستان اظهارداشت: تاکنون اقدامات مطلوبی از سوی سازمان متبوع نظیر حذف یک طرفه عوارض رودپاس در مرز میلک به منظور تسهیل صادرات سیمان به کشور افغانستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی علاوه‌بر اشتغالزایی مستقیم، سبب ایجاد رونق در سایر بخش‌های اقتصادی مرتبط از جمله حمل و نقل نیز شده گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۱۵ هزار و ۴۶۹ تن سیمان با ۱۲ هزار و ۵۸۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل باری سیستان و بلوچستان به مقاصد داخل کشور حمل شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ایجاد بستر مناسب جاده‌ای و تامین حمل و نقل ایمن را از اقدامات این سازمان در راستای ایجاد رونق اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: ضروری است مشکلات پایانه این کارخانه در کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگان این اداره‌کل، سرمایه‌گذار و شرکت‌های حمل و نقل، بررسی و مرتفع شود تا زمینه برای حمل هر چه روان تر محصولات کارخانه با صرف کمترین زمان و هزینه فراهم شود.

وی همچنین در این بازدید ضمن بررسی وضعیت شرکت‌های حمل و نقل مستقر در آن و پایش وضعیت حمل سیمان داخلی و صادراتی، از نزدیک با رانندگان دیدار و در جریان مشکلات و مسائل آنان قرار گرفت.

پایانه و بازارچه مرزی میلک در شهرستان هیرمند واقع شده است.
شهرستان هیرمند در ۳۴۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان واقع شده است.

منطقه سیستان متشکل از پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 51891
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا