گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
افت ۹۱ درصدی طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت ومعدن
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - طبق آمارهای رسمی در فصل زمستان 98 طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت با افت 91 درصدی همراه بود.
 
به گزارش ماین نیوز، جزئیات وضعیت فصلی اقتصاد در زمستان سال ۹۸ نشان می‌دهد طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری تا چه میزان موفق به جذب سرمایه های خارجی شده اند.

اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می دهد در زمستان سال ۹۸ کل ارزش طرح های مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۳ میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال ۹۷ افت ۹۱.۳ درصد دارد.


به لحاظ تعداد طرح‌هایی که ارائه شده کاهش ۶۳.۶ درصدی مشاهده می شود در این در فصل زمستان ۹۸ بالغ بر ۱۲ طرح صنعتی معدنی و تجاری به هیات سرمایه گذاری خارجی رسیده است.

در جدول وضعیت طرح های بخش های صنعتی معدنی و تجاری از زمستان سال ۹۶ وجود دارد آمارها از افت طرح های مصوب و سرمایه گذاری خارجی خبر می دهد.

باید توجه داشت که طرح های مصوب شده سرمایه گذاری خارجی به‌منزله جذب منابع نیست و صرفاً روی کاغذ ارزش آن ثبت می شود. در حال حاضر مشکلات ناشی از تحریم ها و قطع مراودات مالی و پولی با کشورهای عمده سرمایه گذاری های به صورت ورود ماشین الات و تجهیزات و مواد تولید است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۹
کد مطلب: 51833
 
مرجع : خبرگزاری فارس