گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
اعتبار تولید شمش منیزیوم خراسان شمالی نهایی و ابلاغ شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - تسهیلات طرح تولید شمش منیزیوم در نظر گرفته شده به یک شرکت دانش بنیان خراسان شمالی که از طرح های مصوب سفر رییس جمهوری است، نهایی و با تعیین بانک عامل ابلاغ شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی روز پنجشنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح تولید شمش منیزیوم توسط شرکت دانش بنیان نوع یک آلفا از طرح های مصوب هیات دولت در سفر سال گذشته رییس جمهور بود که با تفاهم نامه منعقد شده با صندوق توسعه ملی قرار شد اعتبار لازم برای اجرای این طرح تامین شود.

وی گفت: با توجه به پیگیری هایی انجام شده این تسهیلات مصوب و ابلاغ شد و بدین ترتیب صندوق توسعه ملی ۲۰ میلیون دلار تسهیلات برای اجرای این طرح تخصیص داده است.

مدیرعامل شرکت آلفا (آراد لیان فرآور آریا) نیز در این مورد گفت: در سفر رییس دولت به خراسان شمالی طرح تولید شمش منیزیوم توسط این شرکت ارائه و مصوب شد.

مجید اجلالی افزود: شرکت آلفا در صنایع متالوژی و معدنی فعالیت می کند و به واسطه توان مهندسی و مطالعاتی در زمینه پروژه های معدنی می تواند این طرح را با توان داخلی اجرا کند.

وی افزود: با احداث خط تولید شمش منیزیوم تحول صنعتی بزرگ در گرمه روی خواهد داد و این کارخانه می تواند با تولید ۶ هزار تن شمش منیزیوم گرمه را به قطب این صنعت تبدیل کند.

وی با بیان این که مواد اولیه این خط تولید در معادن دولومیت گرمه و جاجرم وجود دارد و توان مهندسی اجرا نیز داخلی است اظهار داشت: با راه اندازی این کارخانه و خط تولید می توان برای ۲۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی و منطقه را به یک منطقه صنعتی تبدیل کرد.

وی افزود: جدای از تسهیلات کارهای اجرای این طرح آغاز و با توجه به اهمیت موضوع و برای تسریع امور پنج هکتار زمین صنعتی نیز شرکت شهرک های خراسان شمالی و حتی تجهیزات مورد نیاز نیز خریداری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با دریافت تسهیلاتی که مصوب و نهایی شده است، تا یک سال آینده این کارخانه به بهره داری برسد.

در دومین سفر استانی کاروان تدبیر و امید به خراسان‌شمالی ۱۳۲ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی به بهره‌برداری رسید که برای اجرای این طرح‌ها در مجموع هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو از منابع دولتی و نیز ۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که با اجرای این طرح‌ها برای ۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.

خراسان شمالی دارای ۱۷ شرکت دانش بنیان است که تحت پوشش پارک علم و فناوری فعالیت می کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 51733
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا