گروه معادن سنگ آهن
 
رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان خبرداد:
صادرات سنگ آهن از استان زنجان به خارج از کشور ممنوع شد
گروه معادن >سنگ آهن - رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان با اشاره به جلوگیری از صادرات سنگ آهن به خارج از کشور گفت: این اقدام به دلیل جلوگیری از خام فروشی اتفاق افتاده است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا کشاورزی، با اشاره به محدودیت بخشنامه منابع طبیعی در حوزه معادن استان زنجان، گفت: همچنان درگیر این بخشنامه هستیم و منابع طبیعی در اجرای این بخشنامه قاطعانه ایستاده است.

رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان، تصریح کرد: اجرای این بخشنامه نیز درست اجرا نمی‌شود و این موضوع باعث جلوگیری از توسعه معادن در استان زنجان شده است.

وی، با تاکید براینکه منابع طبیعی از حدود 150 استعلام حتی 10 درصد آن را پاسخ مثبت نداده است عنوان کرد: حدود 90 درصد استعلاماتی که در استان زنجان در حوزه معدن از منابع طبیعی شده جواب منفی داده است.

رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان، از ممنوعیت صادرات سنگ آهن خبرداد و عنوان کرد: در این خصوص بخشنامه‌ای صادر شده و از صادرات آن به خارج از کشور جلوگیری می‌شود.
کشاورزی با بیان اینکه این ممنوعیت به دلیل جلوگیری از خام فروشی اتفاق افتاده است گفت: سنگ‌ آهن استخراج شده به واحدهای داخلی کشور ارسال می‌شود تا به مرحله تولید برسد.

وی با تاکید براینکه در حال حاضر حال صادرات حوزه کشاورزی خوب است بیان کرد: تکمیل زنجیره تولید در حوزه معدن از اولویت‌های مهم ما در استان زنجان است.

رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان با بیان اینکه در تلاش هستیم بخش‌هایی از فرآوری مواد معدنی در استان زنجان اتفاق بیفتد عنوان کرد: سه کارخانه در خصوص زنجیره کنسانتره سنگ آهن در زنجان در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این کارخانه‌ها اگر در 5 ماه آینده آغاز شود تاثیرگذاری بالایی برای استان دارد گفت: سنگ آهن در زنجان استخراج و کنسانتره آن نیز تامین می‌شود.

کشاورزی، افزود: 50 درصد نیاز این واحدها ازاستان زنجان تامین می‌شود و 50 درصد باقی مانده نیز از استانهای همجوار تامین خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۶
کد مطلب: 51622
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا