گروه معادن
 
«گازگرفتگی» علت حادثه معدن گیلان‌غرب بوده است
گروه معادن - مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: علت حادثه روز گذشته در معدن قیر طبیعی گیلان‌غرب که یک کشته و 6 مصدوم داشت، «گازگرفتگی» اعلام شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، جلیل بالایی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین جزئیات حادثه روز گذشته معدن شهرستان گیلان‌غرب، اظهار داشت: محل حادثه «معدن قیر طبیعی» بوده است.

وی ادامه داد: پس از اعزام هیأت کارشناسی که به همراه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت به شهرستان عزیمت کردند علت حادثه را براساس نظر کارشناسی گازگرفتگی اعلام کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص تعداد متوفیان و مصدمان این حادثه، گفت: در مجموع این حادثه یک نفر فوتی و 6 نفر مصدوم داشیم که تاکنون پنج نفر از مصدومان ترخیص و تنها یک نفر الان در آی‌.سی‌.یو یکی از بیمارستان‌های کرمانشاه بستری و در حال درمان است.

گفتنی است، حدود ساعت 12:45 بعداز ظهر روز جمعه، سیزدهم تیرماه به دلیل تجمع گاز در معدن قیر طبیعی شهرستان گیلان‌غرب، هفت تن از معدن کاران دچار حادثه گازگرفتگی شدند که یکی از آنان فوت، دوتن از حادثه‌دیدگان به نام‌های کیومرث نجفی و محمد ملکی، به بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه منتقل شدند که کیومرث نجفی شب گذشته ترخیص شده و محمد ملکی در بخش آی.سی.‌یو بستری است و طبق اظهارات پرسنل بیمارستان، شرایط عمومی وی پایدار است.

همچنین چهار تن دیگر از مصدومان این حادثه به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 51611
 
مرجع : خبرگزاری فارس