گروه معادن
 
هفت نفر در معدن گیلانغرب دچار گازگرفتگی شدند
گروه معادن - فرماندار گیلانغرب گفت: هفت تن در معدن قیر طبیعی «بیتومین» در روستای «سرتیتان» از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب دچار گازگرفتگی شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، کوروش محمودیان افزود: این حادثه ظهر امروز رخ داد و به احتمال زیاد تاکنون یکی از مصدومان حادثه به علت وخامت حال فوت شده است.

وی در خصوص چگونگی این حادثه اظهار داشت: به منظور نجات ۲ تن از مصدومان که در داخل معدن بودند و دچار گازگرفتگی شده بودند پنج تن دیگر وارد معدن شدند که متاسفانه هر هفت تن دچار سانحه شدند.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: از مجموع مصدومان این حادثه حال عمومی پنج تن خوب است و ۲ تن حالشان وخیم است که به احتمال زیاد یکی از این افراد تاکنون فوت کرده است.
وی از استقرار بالگرد هلال احمر و تیم امداد هوایی در محل بیمارستان گیلانغرب به منظور امداد رسانی به مصدومان خبرداد.

طبق اعلام سازمان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه سه تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان‌های گیلانغرب، اسلام آبادغرب و یک تیم واکنش سریع از مرکز استان توسط بالگرد به منطقه حادثه دیده اعزام شده است.

فرزین معتمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز اعلام کرد: اورژانس هوایی این جمعیت برای انتقال یکی از مصدومان این حادثه به کرمانشاه که حالش وخیم گزارش شده عازم منطقه شده است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت ۳۲ معدن قیر طبیعی، گچ و آهک دارد که ۱۷ معدن آن فعال و ۷۵ درصد ذخیره قیر طبیعی کشور در گیلانغرب وجود دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 51602
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا