گروه صنایع معدنی فولاد
 
چرایی تکرار چندباره تحریم فولاد و عصبانیت دولت ترامپ
گروه صنایع معدنی >فولاد - پروژه‌هایی عظیم در شرکت فولاد مبارکه در شرایط تحریم، عصبانیت دولت ترامپ را برانگیخته و یک تحریم را چندبار تکرار کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، حوزه فلزات اساسی در طی دو سال اخیر برای چندین بار در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است و بر همین اساس بیش از یک سال است که صنعت فولاد و زنجیره تأمین آن درگیر شدیدترین تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا شده اما فعالان این صنعت با تغییر استراتژی فروش خود توانسته‌اند نیازهای وارداتی خود را تأمین کرده و همچنین بازار صادراتی خود را گرم نگاه دارند.

با وجود همه این مشکلات و چالش‌ها، آمارهای صادراتی سال ۹۸ نشان‌دهنده شکست دیواره تحریم فولادی است و حال پس از گذشت یک سال از وضع شدیدترین نظام تحریمی، وضعیت صادرات غیرنفتی کشور و خصوصاً فولاد رو به بهبود است؛ صادرات زنجیره فولاد ایران در ۸ ماه ابتدای سال گذشته با رشد ۲۳.۵ درصد به ۷.۸ میلیون تن بوده که به ۵۳ کشور مقصد صادر شده است.

فولاد مبارکه اصفهان همچنین طی یکسال اخیر در شرایط تحریم، پروژه‌های عظیمی را کلید زده که عصبانیت دولت ترامپ را برانگیخته است و یک تحریم را چندبار تکرار کرد.

راه اندازی کارخانه کنسانتره سنگان، آغاز پروژه نورد گرم ۲، افتتاح الکترودسازی اردکان به همراه چندین ابر پروژه دیگر آمریکا را برای ششمین بار به سمت راهکار نخ نمای تحریم سوق داده است‌.

همچنین لازم به ذکر است، با توجه به تأکید مدیریت ارشد شرکت و اهمیت بومی‌سازی اقلام و تجهیزات استراتژیک و تحت تحریم مورد نیاز خطوط تولید در سال ۹۸، روند بومی‌سازی در این شرکت با رشد ۱۸ برابری به ۱۵۰۰ قطعه افزایش یافت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴
کد مطلب: 51590
 
مرجع : خبرگزاری فارس