گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین عنوان کرد:
سیمان آبیک پشت در‌های بورس
گروه صنایع معدنی >سیمان - ۱۵ درصد از سهام "سیتا" امروز عرضه شد که ۵ درصد دیگرنیز مقرر است ظرف دو ماه آتی واگذار شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با حضور در مراسم عرضه اولیه سهام این شرکت اظهار کرد: از ٤٥ شرکت زیرمجموعه، ٣٠ شرکت مدیریتی و ١٠ شرکت به صورت سهامداری داخل مجموعه قراردارد که از این ٤٥ شرکت،٢٦ شرکت بورسی؛ و ١٩ شرکت غیربورسی است.

وی ادامه داد: ۱۵ درصد از سهام "سیتا" امروز عرضه شد که ۵ درصد دیگرنیز مقرر است ظرف دو ماه آتی واگذار شود.

جمارانیان به حوزه فعالیت "سیتا" اشاره و اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در سه صنعت سیمان ، ساختمان و حمل و نقل فعال بوده و با سیاست تعیین شده از سوی وزارت رفاه و شستا تصمیم برای ورود این شرکت به بورس گرفته شد.

وی ادامه داد: سیاست کلی وزارت رفاه و شستا بر این اساس است که تمام شرکت‌ها وارد بورس شوند، با این ورود مجموعه شستا و سازمان تامین اجتماعی از وضعیت بنگاه داری خارج شده و به وظیفه اصلی خود یعنی " سهامداری" خواهد پرداخت.

مدیرعامل "سیتا" خاطر نشان کرد:عمده شرکت‌های اصلی سیمان تامین بورسی شده اند و تنها شرکت اصلی که باقی مانده "سیمان آبیک" بوده که درخواست آن برای ورود به بازار سرمایه ارسال شده که طی روال عادی آبیک نیز بورسی خواهد شد.

جمارانیان در پایان اظهار کرد: نقدینگی حاصل از سیمان تامین جهت افزایش ظرفیت در بخش "ساختمان" و " حمل و نقل " استفاده خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب: 51583
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز