گروه معادن سنگ آهن
 
مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین:
سنگ آهن گهرزمین رکورد زد
افزایش صد در صدی سوددهی، تولید دو برابری سنگ آهن و تولید کنسانتره بیش از ظرفیت اسمی کارخانه
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین با اعلام افزایش صد در صدی سوددهی و تولید دو برابری سنگ آهن در شرکت متبوعش، از بکارگیری تکنولوژی جدید برای کاهش هزینه‌های استخراج سنگ آهن و ایجاد ده هزار نفر فرصت شغلی طی دو سال آینده توسط این شرکت خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی اکبر پوریانی در برگزاری دومین جلسه مجمع سالیانه شرکت گهرزمین آمار قابل توجهی از سوددهی و تولید شرکت تحت مدیریتش ارائه داد، آماری که برای این شرکت یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

کارنامه درخشان سنگ آهن گوهر زمین

پوریانی با اشاره به موفقیت‌های قابل توجه همکارانش در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: سود امسال در مجمع سالانه شرکت گهرزمین دوهزار و چهارصد میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته از رشد دوبرابری برخوردار بوده است.

همچنین عملکرد این شرکت نسبت به سال گذشته در تولید سنگ آهن از هفده و نیم میلیون تن سنگ آهن استخراج شده در سال مالی گذشته به بیست میلیون و ششصد هزار تن استخراج رسید و دو کارخانه کنستانتره به ظرفیت چهار میلیون تن داشتیم که بالای ظرفیت اسمی کارخانه، چهار میلیون و پانصد هزار تن تولید کنستانتره داشتیم.


برنامه‌های آینده سنگ آهن گهرزمین

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین پیرامون برنامه‌های جاری و آینده شرکت متبوعش نیز، گفت: امسال نیز برنامه‌هایی در جهت تحقق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب که سال جهش تولید نامگذاری کردند، در پیش داریم و در این راستا توانستیم ظرف چند روز گذشته موافقت‌های وزارت صنعت را جذب کنیم.

تولید سنگ آهن را طی دو سال جاری از ۱۵ میلیون تن به ۳۰ میلیون تن افزایش داده شد و با بکارگیری تکنولوژی جدید به دنبال آن هستیم که هزینه‌های استخراج سنگ آهن را کاهش و فرصت شغلی نزدیک به ده هزار نفر طی دو سال آینده فراهم شود.


سنگ آهن گهرزمین در مقابله با خام فروشی

پوریانی در ادامه پیرامون اقدامات صورت گرفته در این شرکت در مقابله با خام فروشی گفت: زنجیره فولاد زنجیره‌ سوددهی است و تمام تولیدکنندگان سعی می‌کنند در این زنجیره کارخانجاتی احداث کنند، لذا ما هم از این امر مستثنی نیستیم، اما در چند سال گذشته هیچ نوع خام فروشی صورت نگرفته است، ضمن اینکه برخی اوقات برای بالا بردن عیار یک سنگ چند مرحله فرآوری انجام می‌شود.

بخشی از شرکت‌های خصوصی امروز پیگیر سهمیه گرفتن برای صادرات هستند و این از نظر ما اشکالی ندارد و خام فروشی محسوب نمی‌شود، ولی اگر زمینه‌های کشف معادن جدید مهیا شود و پهنه‌های اکتشافی جدید به معادن بزرگ واگذار شود می‌توانیم معادن جدیدی را در سال آینده کشف و راه‌انداری کنیم.

چشم‌انداز صادراتی سنگ آهن گهرزمین

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در پایان، اشاره کرد: متأسفانه سال گذشته شرکت گهر زمین دستاوردهای خوبی در زمینه صادرات کسب نکرد و در حال حاضر برای تکمیل کارخانجات زنجیره فولاد به ارز نیاز داریم.

در آینده برای توسعه خط تولید در تأمین بخشی از تجهیزات و قطعات نیاز به ارز است که با صادراتی که این شرکت انجام می‌دهد، نه تنها ارز خود را می‌توانیم تأمین کنیم، بلکه می‌توان به سایر شرکت‌ها نیز کمک کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 51559
 
مرجع : می متالز