گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل آبفا اصفهان خبر داد:
توسعه شبکه فاضلاب و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر با کمک ذوب آهن
کاهش برداشت های ذوب آهن از زاینده رود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از توسعه شبکه فاضلاب و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب فولاد شهر با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، هاشم امینی با اشاره به انعقاد قرار داد سرمایه‌گذاری میان شرکت آبفا و ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن، 95 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر اجرا می شود و فاز توسعه ای تصفیه خانه فولادشهر نیز در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در ازای اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر و توسعه تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر، پساب این تصفیه خانه در یک دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد خاطرنشان ساخت: با انعقاد این قرار داد 125 میلیون مترمکعب پساب طی این دوره، در اختیار شرکت ذوب آهن برای رفع نیاز آبی قرار گیرد.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: این عملیات در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست انجام می شود و در نتیجه ی آن، معادل همین مقدار، برداشت ذوب آهن اصفهان از آب رودخانه زاینده رود، کاسته می شود.

امینی افزود: هم اکنون با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن، مدول 100 هزار نفری تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر در حال احداث است که به پیشرفت فیزیکی 50 درصدی رسیده و پیش بینی می شود پروژه انتقال پساب از این تصفیه خانه به شرکت ذوب آهن در سال 1400 کلید بخورد.

وی با اشاره به الحاقی قرارداد بیان داشت: بر اساس الحاقی قرارداد، با هدف بهره مندی روستاییان از خدمات شبکه فاضلاب در 11 روستای فلاوجان، در ازای 93 کیلومتر اجرای شبکه فاضلاب حدود 46 میلیون مترمکعب پساب طی یک دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد و این پروژه با سرمایه گذاری 91 میلیارد تومانی عملیاتی می شود.

مدیرعامل آبفا اصفهان تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر در سال 51 با یک مدول 50 هزار نفری به روش تصفیه برکه تثبیت راه اندازی شد و در حال حاضر مدول دوم آن با ظرفیت 100 هزار نفری به روش لجن فعال با حذف ازت و فسفر در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود با بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر 15 هزار مترمکعب پساب در شبانه روز، معادل 180 لیتر در ثانیه تولید و به شرکت ذوب آهن اصفهان منتقل شود، این درحالیست که اجرای مدول سوم این تصفیه خانه با همین مشخصات در آینده نزدیک در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به میزان تولید پساب در تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تصریح کرد: در حال حاضر به طور میانگین 170 لیتر در ثانیه، پساب تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تولید می شود که حدود 100 لیتر آن در اختیار شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار می گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 51548
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا