گروه بورس سهام و فلزات
 
مدیرعامل :
"تاصیکو" برنامه افزایش سرمایه و عرضه اولیه زیرمجموعه در بورس دارد
گروه بورس سهام و فلزات - مدیرعامل هلدینگ صدر تأمین از برنامه افزایش سرمایه ۳۰ درصدی، اجرای ۱۰ طرح سرمایه گذاری طی سال جاری و عرضه اولیه شرکت زیرمجموعه تا یک ماه آینده در بورس خبر داد.
 
به کزارش ماین نیوز، غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه هلدینگ صدرتامین وابسته به سرمایه گذاری شستا است به تسنیم گفت: یک شرکت بورسی هستیم که اردیبهشت سال گذشته سهام را در بورس عرضه کرده ایم. مجموعاً ۲۲ شرکت مدیریتی و غیرمدیریتی در این هلدینگ قرار دارند که در ۱۲شرکت قالب سهام برای صدر تأمین است. این مجموعه در برخی شرکت ها مانند فولاد مبارکه، لوله سازی اهواز و ماهشهر و... هم سهام را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه برای این مجموعه سه استراتژی مهم تعریف کردیم، تصریح کرد: اولین استراتژی سوده ده بودن شرکت ها است.علاوه بر این هدف‌ اصلی ایجاد ارزش افزوده و ثروت برای سهامداران است که بازنشستگان هستند.کسانی که در تأمین اجتماعی حق بیمه پرداخت کرده و یا کسانی که در بازار سرمایه سهام را خریداری کرده اند باید به سود برسند البته سفته بازی را حذف می‌کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: دومین استراتژی ورود به مواد معدنی جدید است. مواردی مانند هوش مصنوعی، فناوری جدید و خودروهای خودران و...به نوعی مواردی که توسط ماشین ها هدایت می‌شود نیازمند به یک سری مواد معدنی هستند که کشورهای پیشرفته به سمت تولید آنها رفته اند. در ایران نیز ظرفیت های بسیار بالایی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه در شرکت پارس تأمین به دنبال زیرسازی مواد معدنی هستیم، عنوان کرد: علاوه بر این می خواهیم هلدینگ را هوشمند کنیم.تا در نهایت به یک هلدینگ رقابت پذیر تبدیل شود. هلدینگ صدر تأمین علاوه بر این استراتژی ها به دنبال افزایش سرمایه هم است بر همین اساس نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان سال جاری افزایش سرمایه خواهیم داشت. در مجمع سالانه نیز ۹۰درصد سود توزیع خواهیم کرد که سهامدار حداکثر سود را دریافت کند. سال جاری حدود ۱۰طرح سرمایه گذاری در دست اقدام داریم که در این طرح ها حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام می‌شود.

وی در خصوص شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ گفت: یکی از این شرکت‌ها ذغال سنگ طبس است که از صندوق فولاد به تاصیکو واگذار شد و از سرمایه ۵ میلیون تومانی به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است البته در تلاشیم سرمایه آن را به ۱۵۰میلیارد تومان برسانیم. این شرکت تا یک ماه آینده در بورس عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سرمایه گذاری صدر تأمین درخصوص ارزش سهام هلدینگ صدر تأمین نیز توضیح داد: ارزش مالکیت یا ارزش بازار یا سرمایه اولیه۴۰ هزار میلیارد تومان است. البته زمانی که سهام عرضه کردیم قیمت سهم ۲۲۰ تومان بود که در حال حاضر به ۲۵۰۰ تومان رسیده است. علاوه بر این سود هلدینگ در سال۹۷ حدود ۵۸۰ میلیارد تومان بود که امروز به ۲.۵ برابر رسیده است.

سلیمانی با تأکید بر اینکه با وجود شرایط بیماری کرونا حدود ۱۱درصد فروش نسبت به برنامه بیشتر بوده در خصوص چالش های پیش رو افزود: در آغاز فعالیت دیده شد که شرکت ها معدن نداشته و بیشتر به سمت فرآوری حرکت کرده بودند. اما اکنون با هزینه های هنگفت بصورت کاملاً داخلی معدن دارند. در حال حاضر ذوب آهنی که اکثر اکتشافات سنگ آهن را انجام داده، مجبور شده سنگ آهن مورد نیاز را از واسطه خریداری کند. البته دولت سیاست هایی را برای تعرفه سنگ آهن انجام داد اما باز هم به جای فروش به تولیدکننده داخلی راهی بازارهای صادارتی می شود. این در حالی است که اگر مجموعه ذوب آهن معدن داشت گرفتار این موضوعات نبود.

وی با بیان اینکه سال گذشته دولت ۱.۷ میلیارد سهمیه برای ذوب آهن تعریف کرد، ادامه داد: درخواست داریم یک محدوده خوب و ظرفیت دار برای اکتشاف به نام ذوب آهن بدهند تا در آینده گرفتار تأمین مواد اولیه برای تولید نباشند. اکثر سنگ آهنی ها کارخانه دارند به دنبال این هستیم که اکثر شرکت ها معدن داشته باشند.

سلیمانی عنوان کرد: یکی از اقدامات برای سال جاری بومی سازی قطعات و مواد است. البته در این مسیر ۳۰ قطعه وارداتی که نیازمند ارز وارداتی بودند را بومی سازی می کنیم. علاوه بر این در بخش فناوری هم می خواهیم اقدامات مؤثری انجام دهیم به نحوی که افرادی تربیت کرده و اتاق فکری را در این جهت راه اندازی کرده‌ایم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: 51527
 
مرجع : سايت خبری بورس پرس