گروه صنایع معدنی فولاد
 
کوره‌های سرخ این فولادی همچنان به‌نفع سهامداران؛
افزایش ۴۰ درصدی فروش نرخ محصولات "ذوب"
گروه صنایع معدنی >فولاد - نرخ تیرآهن داخلی به ۵۵ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال رسید که نسبت به میانگین نرخ‌های اردیبهشت ماه رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، عملکرد فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در فروردین ماه منجر به کسب درآمد عملیاتی ۱۲ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریالی شده است.

به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در سه ماهه نخست امسال به بیش از ۳۲ هزار و ۹۴۳ میلیارد ریال رسیده که این میزان فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد که عمدتا از محل رشد نرخ فروش محصولات شرکت حاصل شده است.


لازم به ذکر است، در حدود یک سوم از فروش‌های شرکت از محل فروش‌های صادراتی محقق شده است.

در ماه گذشته شاهد رشد نرخ فروش تمامی محصولات ذوب آهن اصفهان بودیم. نرخ تیرآهن داخلی به ۵۵ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال رسید که نسبت به میانگین نرخ‌های اردیبهشت ماه رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهد. با این حال و بر اساس آخرین نرخ‌های معامله شده در بورس کالا، تیرآهن این شرکت نرخ‌های بیش از ۷۰ میلیون ریالی را نیز تجربه کرده است.

نرخ میلگرد داخلی نیز ۷ درصد افزایش داشته و میلگرد صادراتی بیشترین میزان رشد قیمت را به خود اختصاص داده که با ۱۲ درصد افزایش نرخ نسبت به اردیبهشت ماه به ۶۴ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال به ازای هر تن رسیده است.

همچنین نرخ شمش فولاد صادراتی ذوب آهن به ۵۳ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال رسیده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۲
کد مطلب: 51494
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز