گروه صنایع معدنی فولاد
 
تولید سالانه یک میلیون تن شمش فولاد با راه‌اندازی فولادسازی شادگان
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: سالانه یک میلیون تن شمش فولاد با راه اندازی بخش فولاد سازی این شرکت تولید می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید قاسم زاده پنجشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت فولاد شادگان در جمع خبرنگاران بیان کرد: سایت احیای شرکت فولاد شادگان از سال ۹۶ شروع به کار کرده و سالانه ۸۰۰ هزار تن شمش آهن اسفنجی تولید می‌کند.

وی گفت: اگر فولادسازی این شرکت به بهره برداری برسد تولید شمش فولاد به یک میلیون تن در سال خواهد رسید.

قاسم زاده بیان کرد: مشکلات زیادی مانع شد که سایت فولاد سازی هنوز به بهره برداری نرسد و در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر عامل شرکت صنعت فولاد شادگان ادامه داد: مسوولان قول دادند شهریورماه بخش فولادسازی به بهره برداری برسد که در این صورت بیش از۷۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد و کمک شایانی به محرومیت زدایی منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش احیای این شرکت گندله آهن دریافت و آهن اسفنجی تولید می‌شود، گفت: گندله با خلوص ۴۰ درصد آهن وارد شرکت می‌شود و با خلوص ۹۰ درصد به شمش آهن اسفنجی تبدیل و به شرکت‌های نورد تحویل داده می شود و این شرکت‌ها با این محصول نورد و میلگرد تولید می‌کنند.

مجتمع فولاد شادگان یکی از هشت طرح مطالعات جامع فولاد کشور در راستای توسعه اشتغال در منطقه محروم شادگان در زمینی به مساحت ۲۵۶ هکتار و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شادگان در سال ۱۳۸۲ مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

مجتمع فولاد شادگان از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک و به واسطه نزدیکی به اسکله اختصاصی شرکت فولاد خوزستان در بندر امام خمینی (ره) و حمل و نقل آسان مزیت های ویژه ای دارد.

این مجتمع شامل ۲ بخش اصلی احیا و فولاد سازی است که در بخش احیای مستقیم ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال تولید و در بخش فولاد سازی نیز یک میلیون تن شمش فولادی در سال به روش ریخته گری مداوم تولید می کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای افتتاح چند طرح عمرانی و اقتصادی در حوزه شهرک های صنعتی و تولید وارد خوزستان شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب: 51447
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا