گروه صنایع معدنی
 
ملارحمان خبر داد؛
اقدامات جهشی تولید، فروش و توسعه گل‌گهر در سال ۹۸
گروه صنایع معدنی - جمشید ملارحمان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در این نشست ضمن قدردانی از حمایت‌های غریب‌پور و همکاران از این شرکت، گفت: شرکت گل‌گهر به عنوان بازوی اجرایی ایمیدرو در سال ۹۸ در تولید، فروش و توسعه، اقدامات جهشی انجام داد.
 
به گزارش ماین نیوز، وی ادامه داد: این شرکت، سال گذشته در تولید کنسانتره ۳ درصد، گندله ۳ درصد و فروش داخلی این دو محصول از نظر تناژ ۵ درصد رشد داشته است.

ملارحمان ادامه داد: سال گذشته، مجموع سرمایه‌گذاری‌های ارزی و ریالی این شرکت و شرکت‌های هم‌گروه معادل ۸ هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان بوده که برای حدود ۵۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. این میزان سرمایه‌گذاری، بیش از ۶۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های سال‌های قبل بوده است.

افتتاح ۱۴ طرح در سال جاری

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با اشاره به افتتاح ۱۴ طرح در سال جاری گفت: مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها ۱۶ هزار و ۵۵۶ میلیارد تومان با اشتغال ۴۳۷۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم است.

وی ادامه داد: این شرکت ۱۳ طرح، آماده کلنگ‌زنی برای سال جاری دارد که میزان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی آن به ترتیب ۱۲۲۴ میلیون یورو و ۱۰ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان با اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم ۶۴۶۴ نفر است.

۹۰ هزار قطعه بومی شده در گل‌گهر

ملارحمان خاطرنشان کرد: این شرکت در ۲ برنامه جداگانه برای ۱۴۰۴ و ۲۰۳۰ برنامه افزایش ظرفیت محصولات و زیرساخت‌ها را دارد.

لازم به ذکر است، با توجه به گزارش ارائه شده در منطقه گل‌گهر ۱۲۰ هزار کدقطعه برای بومی‌سازی وجود دارد که تاکنون ۹۰ هزار قطعه (۷۵ درصد) بومی‌سازی شده است و سال گذشته یک هزار قطعه، بومی‌سازی شد.

به گفته ملارحمان، میزان پیشرفت طرح انتقال آب خلیج‌فارس به گل‌گهر نیز در قطعه اول ۹۵ درصد، قطعه دوم ۸۸ درصد و قطعه سوم ۸۵ درصد است.

بنا به این گزارش، امروز کارگروه کنترل مدیریت ایمیدرو و گل‌گهر به عنوان سومین کارگروه کنترل مدیریت شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در ایمیدرو برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 51314
 
مرجع : شرکت گل گهر