گروه صنایع معدنی
 
غریب‌پور در کارگروه کنترل مدیریت با تقدیر از عملکرد مالی و سرمایه‌گذاری گل‌گهر در سال ۹۸ تاکید کرد؛
"گل‌گهر" جایگاه فناورترین شرکت در کنسانتره و گندله ایران را بر عهده گیرد
افزایش سرمایه گل‌گهر نشان از دیدگاه توسعه‌گرایی شرکت است
گروه صنایع معدنی - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه عملکرد مالی و سرمایه‌گذاری گل‌گهر در سال ۹۸ قابل تقدیر است، تاکید کرد؛ شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برای دستیابی به جایگاه "فناورترین شرکت ایران" در زمینه کنسانتره و گندله برنامه‌ریزی کند و این شرکت صاحب دانش فنی این ۲ محصول شود.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب‌پور عصر امروز در نشست کارگروه کنترل مدیریت ایمیدرو و گل‌گهر اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه به دلیل برخورداری از جایگاه ویژه در صنعت فولاد، مسئول دستیابی به فناورترین شرکت در این صنعت شد، از این رو "گل‌گهر" نیز در حوزه سنگ آهن، راهبری فناوری را برعهده گیرد.

غریب‌پور همچنین درباره عملکرد مالی و سرمایه‌گذاری گل‌گهر، گفت: افزایش ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری شرکت گل‌گهر و افزایش دارایی‌ها از ۱۳ هزار میلیارد به ۲۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸، نشان‌دهنده همدلی مجموعه و دیدگاه توسعه‌گرایی این شرکت است.

وی افزود: رشد ۳۹ درصدی سود عملیاتی و رشد ۲۸ درصدی سود خالص در این شرکت جای تشکر دارد چراکه افزایش درآمدها همزمان با افزایش ۳ درصدی تولید، کنترل هزینه‌ها و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، اتفاق افتاده است و داشتن چشم‌انداز بلندمدت و رسیدن به سود ۳ برابری سرمایه تا ۱۴۰۴ در این شرکت قابل تقدیر است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به تولید ۱۶ میلیون تنی کنسانتره و ۱۲ میلیون تنی گندله در شرکت گل‌گهر، تصریح کرد؛ با توجه به این میزان حجم فعالیت، شرکت گل‌گهر باید برای دستیابی به جایگاه فناورترین شرکت ایران در زمینه کنسانتره و گندله برنامه‌ریزی کند و صاحب دانش فنی این ۲ محصول شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن قدردانی از بانک سپه برای موافقت با افزایش سرمایه شرکت گل‌گهر، بیان داشت: خوشبختانه افزایش سرمایه این شرکت امسال، طی ۲ مرحله ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: این شرکت، متناسب با جریان نقدینگی (Cash Flow)، سود سهام را برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای مطابق با طرح جامع فولاد ذخیره کند. در این میان، افزایش سرمایه برای ۴-۳ سال آینده در اختیار هیأت‌مدیره باشد تا نگران اجرا شدن طرح‌های توسعه‌ای نباشند.

افزایش سهم بومی‌سازی

غریب‌پور با اشاره به تاکید مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بر بومی‌سازی یک میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی، گفت: شرکت گل‌گهر باید برای افزایش سهم از ۱۷ میلیون دلار برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت بومی‌سازی قطعات و تجهیزات، اقدام کند.

وی افزود: با توجه به نیاز سالانه این شرکت به ۲۸ میلیون تن سنگ آهن باید منبع پایداری برای تامین سنگ آهن به عنوان ماده اولیه داشته باشد و ایمیدرو باید در این زمینه اقدام کند.

استفاده از باطله‌ها به مثابه معدن جدید

غریب‌پور با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی شرکت گل‌گهر برای دستیابی به معادن زیرزمینی، گفت: این شرکت باید با بهره‌گیری از فناوری‌های روز، امکان شروع عملیات اجرایی در معدن زیرزمینی را فراهم کند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر، فرآوری باطله‌هاست که چنانچه این شرکت به فرآوری ۴۰ میلیون تن باطله موجود در معادن خود ورود کند، مانند این است که یک معدن جدید (شماره ۷) را در کنار ۶ معدن موجود، راه‌اندازی کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 51313
 
مرجع : شرکت گل گهر