گروه معادن زغال‌سنگ
 
آغاز به‌کار بخش استخراج معدن زغال سنگ تخت با ۱۶۰ کارگر
مشکل تهویه معدن مرتفع شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - منابع کارگری در معدن زغال سنگ تخت مینودشت از آغاز به‌کار مجدد بخش استخراج این واحد معدنی با حدود ۱۶۰ کارگر خبر دادند.
 
به گزارش ماین نیوز، منابع کارگری در معدن زغال سنگ تخت مینودشت گفتند: روز پنجشنبه (۲۲ خرداد ماه) به دستور بازرسان اداره کار شهرستان مینودشت، فعالیت بخش استخراج معدن زغال سنگ تخت از واحدهای زیرمجموعه البرز شرقی به دلیل آنچه که رعایت نشدن ایمنی کار عنوان می‌شود، با ۱۶۰ کارگرمتوقف شد.

آنها با بیان اینکه مشکل عمده معدن زغال سنگ مینودشت رعایت نشدن ایمنی و کمبود دستگاه‌های تهویه در بخش استخراج بود، در ادامه افزودند: این واحد معدنی با دارا بودن تهویه‌های طبیعی از لحاظ هوارسانی و خروج گازهای سمی وضعیت خوبی نداشتد اما با نصب دستگاه ونتیلاتورهای برقی مشکل تهویه بخش استخراج تونل تخت هم‌اکنون برطرف شده است که در نتیجه آن امروز (دوشنبه ۲۶ خرداد ماه) کارگران شیف بعداز ظهر مشغول کار شدند.

به گفته کارگران؛ روز شنبه نیز جمعی از مسئولان قضایی، اداره کار و اداره صمت شهرستان مینودشت از بخش‌های مختلف این واحد معدنی بازدید کردند و از نزدیک در جریان مشکلات معدن و کارگران قرار گرفتند.

کارگران افزودند: در واحد معدنی تخت حدود ۳۸۰ کارگر مشغولند که از این تعداد ۱۶۰ کارگر در بخش استخراج فعالیت دارند.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: همکاران شیفت بعداز ظهر امروز برای ادامه روند تولید زغال سنگ به محل کار خود رفته‌اند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 51210
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا