گروه معادن زغال‌سنگ
 
فعالیت بخشی از معدن زغال سنگ مینودشت متوقف شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مینودشت اعلام کرد که فعالیت بخشی از معدن زغال سنگ تخت این شهرستان به دلیل وجود برخی نواقص فنی و احتمال بروز حادثه در آن با حکم مقام قضایی متوقف شد.
 
به گزارش ماین نیوز، زهرا مصطفی‌لو اظهار داشت: این حکم پس از شناسایی برخی نواقص ایمنی در یکی از تونل‌های استخراج معدن زغال سنگ تخت مینودشت توسط تیم کارشناسی متشکل از بازرسان این اداره، نظام مهندسی و صنعت، معدن و تجارت و کم توجهی کارفرما به رفع نواقص مینودشت صادر شد.

وی با بیان اینکه این حکم امروز از سوی دادستانی ابلاغ شد، افزود: در این بخش از معدن بین ۶۰ تا ۷۰ کارگر مشغول کار بودند که از امروز فعالیت آنها تا رفع نواقص تونل توسط کارفرما تعطیل خواهد بود.

مصطفی‌لو اضافه کرد: در مدت تعطیلی این بخش از معدن و تا رفع نواقص ایمنی در آن، کارفرما موظف به پرداخت حقوق کارگران بیکار شده خواهد بود.

وی بابیان اینکه تامین امنیت جانی و سلامت کارگران در محیط کار بویژه معدن از وظایف کارفرمایان است گفت: بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بازرسی‌های مستمر خود از چنین واحدهایی اجازه تکرار حادثه زمستان یورت آزادشهر را نخواهند داد.

شهرستان مینودشت با ۸۱ هزار نفر جمعیت درشرق گلستان واقع است و معادن زغال سنگ مناطق شرقی این استان در حوزه مدیریت شرکت زغال سنگ البرز شرقی استان سمنان قرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۵
کد مطلب: 51155
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا