گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
جریان دوباره تولید در ماشین سازی اراک
گروه تجهيزات و ماشين آلات - قرارداد ساخت تجهیزات دو پتروشیمی سیراف و دنا در منطقه پارس جنوبی به ارزش ۶۴ میلیون یورو وارد مرحله اجرایی در ماشین سازی اراک شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، آغاز اجرای بزرگترین قرارداد داخلی در کارخانه ماشین سازی اراک، آغازی بر باور توان داخل در مقابل تولیدات خارجی است.

مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک ، رقم قرارداد ساخت تجهیزات دو پتروشیمی سیراف و دنا در منطقه پارس جنوبی را شامل 12 قطعه مهم می داند و می گوید: ارزش قراداد برای اولین بار در بالاترین حجم مالی 1000 میلیارد تومان و ۶۴ میلیون یورو است .

صفری باور پذیری تصمیم سازان و تصمیم گیران سرمایه گذاری در کشور را مهمترین دستاورد این کارخانه در قالب قرار داد سیراف و دنا می داند .

او با اشاره به اینکه کار طراحی به میانه راه رسیده است، گفت: مواد اولیه نیز خریداری شده و با این قرار داد نه تنها کارخانه فعال می شود بلکه واحد های تولیدکننده کوچک زیر مجموعه ماشین سازی در شهر اراک نیز فعال می شود.

مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک با بیان اینکه قرار است این دو قرار داد در 12 ماه تولید و تحویل پتروشیمی های سیراف و دنا شود اضافه کرد: شرکت ماشین سازی اراک ، باتولید ۵۲ نوع محصول متنوع در حوزه های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، تاسیسات حرارتی و دیگ های بخار، ریخته گری آلیاژی و آهنگری، نیروگاه ها و انرژی های تجدید پذیر، پل، سازه های فلزی و تاسیسات بندری فعالیت می کند.

شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید.

این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی ، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های سنگین فلزی، انواع پل، دکل ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب: 51132
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما