گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
ارائه آمار عملکرد بخش صنعت، معدن و تجارت متوقف شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - با گذشت نزدیک به 3 ماه از سال جدید، ارائه آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد ماهانه بخش صنعت، معدن و تجارت متوقف است.
 
به گزارش ماین نیوز، آمار و اطلاعات صحیح همواره نشان دهنده عملکرد بخش های مختلف اقتصادی کشور است و با استناد به این اطلاعات، مسئولان بخش های مختلف کشور نسبت به برنامه ریزی و تعامل با دستگاه های دیگر اقدام می کنند.

در عین حال، آمار و اطلاعات سیگنال های لازم را برای بررسی و نقد مثبت یا منفی عملکرد دستگاه ها توسط کارشناسان اقتصادی فراهم می کند. همچنین برای افرادی که قصد حضور در یک فعالیت اقتصادی را دارند، بررسی آمار مربوط به فعالیت مدنظرشان یکی از آیتم های مهم در تصمیم گیری به حساب می آید. از این رو کارشناسان همواره بر لزوم ارائه آمار به روز و صحیح از سوی دستگاه های متولی تاکید دارند.

در چنین شرایطی ارائه آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد ماهانه بخش صنعت، معدن و تجارت حدود 3 ماه است که متوقف شده و آخرین آمار ارائه شده از سوی این وزارتخانه مربوط به خلاصه عملکرد 12 ماهه سال 98 است و حتی آمار کاملی از عملکرد 12 ماهه سال گذشته ارائه نشده است. به این ترتیب هنوز آماری از عملکرد کامل اسفند ماه 98 ارائه نشده و در عین حال هیچ آماری هم از عملکرد بخش های مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد در سایت رسمی وزارت صنعت ارائه نشده است.

با توجه به اهمیت موضوع صنعت و معدن در سال جاری و نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید، ضروری است وزارت صنعت هرچه سریعتر نسبت به شفاف سازی در مورد عملکرد بخش های مرتبط با خود اقدام کرده و اطلاعات لازم را در معرض نقد و بررسی کارشناسان و متقاضیان دریافت این آمار قرار دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
کد مطلب: 51106
 
مرجع : خبرگزاری فارس