گروه معادن زغال‌سنگ
 
۱۶کارگر معدن زغال سنگ در افغانستان جان باختند
گروه معادن >زغال‌سنگ - وزارت معدن افغانستان اعلام کرد که ۱۶ کارگر یک معدن زغال سنگ در شهرستان «دره صوف» استان «سمنگان» از اثر انفجار این معد جان باخته اند.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالقدیر مطفی به رسانه‌های افغانستان گفته است که براساس اطلاعات آنها حدود ۱۶ تا ۱۸ نفر دیگر در این معدن گرفتار شده اند و تیم‌های امداد و نجات به محل حادثه رسیده اند اما تاکنون از سرنوشت این معدن‌کاران گیر اطلاعی در دست نیست.

محمدسلطان سلطانی فرماندار شهرستان دره صوف به رسانه‌های محلی افغانستان گفته است که تراکم گاز در معدن زیاد بوده و امکان وارد شدن تیم نجات را در داخل معدن برای نجات کارگران گرفتار شده را با مشکل مواجه کرده است.

شهرستان دره صوف استان سمنگان در شمال افغانستان دارای معادن بزرگ زغال سنگ است و در این کشور به دلیل ناامنی جنگ و خشونت معادن بصورت فنی کار نشده است و شماری از کارشناسان بر این باورند که کارگران قربانی کار غر فنی و حرفه‌ای در معادن زغال سنگ شده است.

این معدن روز گذشته منفجر شد و آتش سوزی ساعت‌ها در آن ادامه یافت و از اثر شدت آتش سوزی دو معدن مجاور دیگر نیز آتش گرفت و در ساعات اولیه برخی رسانه‌ها از گرفتار شدن ۲۰۰ معدنچی در آن خبر داده بودند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب: 51100
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا