گروه معادن زغال‌سنگ
 
ذوب آهن خبر خوش داد:
عرضه اولیه قطران ذغال سنگ و پذیرش سه زیرمجموعه
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل ذوب آهن از برنامه عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام شرکت پالایش قطران ذغال سنگ در بورس و اصلاح ساختار مالی سه زیرمجموعه و پیگری مراحل پذیرش در بورس یا فرابورس تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، منصور یزدی زاده درخصوص عرضه سهام شرکت پالایش قطران ذغال سنگ در بورس گفت: ۴۰ درصد سهام شرکت پالایش قطران در اختیار ذوب آهن و ۶۰ درصد دیگر در اختیار بنیاد است که با موافقت ۱۰۰ درصدی سهامداران آن در سال گذشته مقرر شد اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام صورت پذیرد.

وی افزود: افزایش سرمایه قطران در مرحله تصویب مجمع قرار دارد و انتظار می رود در سال جاری بیست درصد از سهام آن در بازار سرمایه عرضه شود.

شرکت پویش بازرگان نیز از دیگر شرکت‌های وابسته ذوب آهن در صدد انجام اقدامات لازم جهت ورود به بورس است. این شرکت با مالکیت ۱۰۰ درصدی ذوب آهن سال ۹۴ با هدف مدیریت بازار محصولات و جلوگیری از سفته بازی تاسیس و در راستای جلب مشارکت فعالان بازار محصولات فولادی ذوب آهن مهر سال ۹۴ اقدام به واگذاری ۶۴ درصد سهام به مشتریان باسابقه و عمده محصولات فولادی ذوب آهن کرد و هم اکنون به عنوان بازوی ذوب آهن هم در بخش فروش محصولات و هم در بخش تامین مواد اولیه توانسته مفید واقع شود.

این مقام مسئول به برنامه‌ها در جهت افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه شامل پویش معادن، پویش ساخت و تارابگین به منظور تامین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و رعایت الزامات کفایت سرمایه جهت مهیا کردن شرایط پذیرش آن شرکت‌ها در راستای ورود به بازار سرمایه اشاره کرد و ادامه داد: پس از اصلاح ساختار مالی این شرکت ها، مراحل پذیرش آنها نیز در بورس یا فرابورس پیگیری خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود این مهم نیز در سال ۱۴۰۰ به وقوع بپیوندد.

یزدی زاده عنوان کرد: با عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه علاوه بر افزایش ارزش پرتفوی سرمایه گذاری‌ها و ارتقای نقدشوندگی سهام شرکت‌های زیرمجموعه، شاهد شفافیت بیشتر گزارش دهی و بهبود کیفیت صورت‌های مالی آن شرکت‌ها خواهیم بود و نقدینگی حاصل از عرضه سهام آنها در طرح‌ های توسعه‌ای و پروژه‌های آتی آن شرکت‌ها صرف خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۶
کد مطلب: 51047
 
مرجع : سايت خبری بورس پرس