گروه صنایع معدنی فولاد
 
تدابیر ویژه در فولاد هرمزگان برای حمایت از نیروی کار در شرایط کرونا
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان گفت: نقش محوری نیروی انسانی در فولاد هرمزگان موجب شده تا توجه ویژه به نقش کارگران بخصوص در شرایط کرونا مورد اهتمام جدی باشد.
 
به گزارش ماین نیوز، کیکاووس ندایی صبح امروز در یک گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: نیروی انسانی مهمترین سرمایه شرکت‌ها به شمار می‌رود و توجه به نیروی انسانی و نیازهای آن از اولویت های فولاد هرمزگان است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کورونا در کشور افزود: شیوع این بیماری یک اتفاق منحصر به فرد بود که سازمان‌ها را غافلگیر کرد و مشکلات عدیده‌ای را متوجه آن‌ها کرد.

معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان بیان داشت: سلامتی کارکنان و جلوگیری از مبتلا شدن همکاران و خانواده‌های آنان از این بیماری در دستور کار این شرکت قرار گرفت و از ابتدای شیوع بیماری در شرکت فولاد هرمزگان با برگزاری جلسات کمیته پیشگیری از کرونا به صورت هفتگی تصمیماتی را اتخاذ و با موافقت مدیرعامل انجام دادیم.

ندایی خاطرنشان کرد : علیرغم مشکلات فراوان، با همکاری و تلاش واحد خرید موفق به تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز همکاران شدیم و در اختیار همکاران واحدها قرار دادیم.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان با تاکید بر حفظ روحیه کارکنان و خانواده‌های آن‌ها گفت: کارکنان ستادی شرکت بیش از یک ماه در قرنطینه خانگی به سر بردند و هم اکنون نیز به دو گروه A و Bتقسیم شده و به صورت یک روز در میان در شرکت حضور می‌یابند.

وی تاکید کرد: فولاد هرمزگان در این شرایط حقوق و مزایای کلیه پرسنل را به صورت کامل پرداخت کرده و خواهد کرد. همچنین روزهای قرنطینه و مرخصی اجباری را از مرخصی استحقاقی پرسنل کسر نخواهیم کرد.

ندایی با اشاره به اثر اشتغالزایی در کاهش تنشهای اجتماعی در جامعه گفت: صیانت از نیروی کار از بسیاری تنش های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد و این اولویت فولاد هرمزگان است.

وی با اشاره به تعداد افرادی که مستقیما در سایت فولاد هرمزگان مشغول به کار و تلاش هستند گفت: فولاد هرمزگان سهم بسزایی در اشتغال زایی استان هرمزگان و کشور ایفا می‌کنند، بطوری که قریب به ۴۰۰۰ نفر در این شرکت به صورت مستقیم فعالیت می کنند و هزاران نفر دیگر بصورت غیر مستقیم در صنایع بالا و پایین دستی صنعت فولاد با فولاد هرمزگان در ارتباط هستند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 50990
 
مرجع : خبرگزاری فارس