گروه معادن
 
معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات تاکید کرد:
"ومعادن" در تدارک عرضه‌اولیه زیرمجموعه‌ها
گروه معادن - اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.
 
به گزارش ماین نیوز، یکی از بزرگان بازار سرمایه "ومعادن" است. سهم شرکت توسعه معادن و فلزات از ابتدای امسال بازدهی ۹۵ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده و امروز هم مثبت معامله می شود.


این شرکت که اخیرا یک افزایش سرمایه ۳۶ درصدی هم داشته، از برنامه خرید یک شرکت سهامی عام و برنده شدن در مزایده خرید سهام شرکت های گروه راهبران اقتصادی آرمان و تامین سرمایه تمدن هم خبر داده است.

مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در خصوص پیش بینی سودآوری زیرمجموعه ها بیان کرد: سود شرکت های زیرمجموعه "ومعادن" در سال ۹۹، بیش از سال ۹۸ خواهد بود و مشکلی بابت کاهش سود، نداریم.

وی در رابطه با سایر برنامه های این شرکت اظهار کرد: اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.

وی افزود: همچنین درصدد عرضه اولیه چند شرکت زیرمجموعه در بازار سرمایه هستیم که این موضوع فعلا در مراحل مقدماتی بوده و زمان بر است. ولی امیدواریم شرکت فولاد ابرکوه و یکی از شرکت های نیروگاهی، امسال وارد بازار سرمایه شوند و احتمالا عرضه سایر زیرمجموعه ها در سال آینده انجام خواهد شد.

با در نظر گرفتن بزرگی مجموعه "ومعادن" عرضه اولیه ۲ شرکت در بازار سرمایه و واگذاری چند درصد از سهام این شرکت ها، شاید اثر بااهمیتی بر سودآوری "ومعادن" نداشته باشد؛ ولی با این عرضه ها، ارزش NAV "ومعادن" تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این موضوع، اتفاق مثبتی خواهد بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب: 50968
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز