گروه صنایع معدنی فولاد
 
ساخت مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد طی ۶ ماه
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تأکید بر ضرورت استفاده از اقتصاد چرخشی در همه فرآیندهای تولید گفت: مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد مبارکه با توجه به جامعیت دانشگاه تهران به آن واگذار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس زارعی هنزکی در مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد اظهار کرد: در فاز نخست صنعت فولاد با جایگاه توسعه یافته‌ای که در توسعه دیجیتال داشت و می‌تواند داشته باشد و با نگاه مثبت نیلی، رییس دانشگاه تهران در برنامه قرار گرفت که امید می‌رود به صورت زنجیره‌وار ادامه داشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: در همه چالش‌های تحول دیجیتال فولاد مبارکه دانشگاه تهران در کنار دو رأس دیگر یعنی صنعت و دولت قرار دارد.

زارعی با بیان اینکه سالهاست درباره تحول دیجیتال در صنعت فولاد مبارکه برنامه‌ریزی شده است، گفت: موارد مربوط به ژئوساینس و ژئو اکولوژیک شناسایی شده‌اند، در دنیای امروز تنها مصرف کننده اهمیت ندارند، بلکه همه انسانها مهم هستند.

وی با تأکید بر اثرگذاری تحول دیجیتال در صنعت فولاد گفت: در این میان شبکه فناوری تهران پلتفرم رشد هماهنگ و توسعه پایدار خواهد بود و موظف است در نوآوری و رشد، هماهنگی و یکپارچه‌سازی ایجاد کند و از اورلپ‌ها جلوگیری کند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه در این مسیر پارک علم و فناوری دانشگاه تهران زنجیره ارزشی دارد که فرا ملی پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: این زنجیره ارزشی دارای برنامه، دستورالعمل و کاربر است. قرار است این مرکز (مرکز نوآوری فناوری) چشم‌انداز چشمگیری داشته باشد.

زارعی مأموریت این مرکز را ایجاد شتابدهی و حمایت و پشتیبانی دانست و گفت: دانشگاه تهران برنامه‌های توسعه و شتابدهی ایده را دارد و پلتفرم خوبی برای توسعه شتابدهی و برنامه‌های تبدیل هسته‌های فناور به واحدهای فناور است.

وی با بیان اینکه پارک مجهز به شبکه بزرگی از آزمایشگاه‌هاست، افزود: مقرر است این مرکز به صورت سازه‌ای سبک در یک طبقه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان و طی مدت ۶ ماه ساخته شود و درباره سود حاصل از محصولات هم به توافقاتی رسیده‌ایم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۷
کد مطلب: 50964
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا