گروه صنایع معدنی سیمان
 
صادرات ۷۰۰ هزار تن محصول سیمان از چهارمحال و بختیاری ثبت سفارش شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیر فروش مجتمع سیمان شهرکرد از ثبت سفارش صادرات ۷۰۰هزار تن محصول کلینکر سیمان به کشورهای کویت ، عمان ، امارات و قطر خبر داد و گفت: با انجام تشریفات گمرکی، این میزان محصول در طول سال جاری تحویل کشورهای هدف می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس کیانپور اظهار داشت: میزان صادرات این مجتمع در سال ۹۸ حدود ۵۲۰ هزار تن بود و به دلیل مرغوبیت و مشتری پسند بودن محصول تولیدی، با وجود تحریم ظالمانه دشمنان علیه ایران، اما ثبت سفارش خرید امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، صادرات محصول کلینکر تولیدی استان در سال گذشته افزون بر ۹ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه داشته است.

مدیر فروش مجتمع سیمان شهرکرد، از هماهنگی و واریز ارز حاصل از صادرات کالا به بانک مرکزی خبر داد و تصریح کرد: ارزآوری محصولات صادرات این مجتمع، به صورت شفاف با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های ذیربط اقتصادی انجام می‌شود.

کیانپور تاکید کرد: بدلیل مرغوبیت محصول سیمان تولیدی شهرکرد، این محصول در خارج به مصارف سدسازی و بناهای تاریخی با قدمت بالا در کشورهای هدف می‌رسد.

وی، از کسب رتبه نخست تولید سیمان کلینکر توسط مجتمع سیمان شهرکرد در سال ۹۸ خبر داد و تاکید کرد:سیمان کلینکر یکی از کاربردی‌ترین تیپ‌های سیمان به حساب می‌آید، که در صنعت و ساختمان کاربرد دارد.

مدیر فروش مجتمع سیمان شهرکرد، ظرفیت تولید سالانه محصول سیمان این مجتمع را یک میلیون تن برآورد و تصریح کرد: محصول سیمان این استان با توجه به کیفیت آن در هفت نوع با مقاومت بالا، زود سخت و خاص صنایع تولید می شود.

مجتمع سیمان شهرکرد در فاصله ۳۵ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و برای ۴۰۰ نفر شغل فراهم کرده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب: 50958
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا