گروه معادن
 
مرگ ۲ نفر در معادن سرخه
گروه معادن - فرمانده انتظامی شهرستان سرخه گفت: دو حادثه حین کار در دو معدن روستاهای لاسجرد و افتر، منجر به فوت یک پسر پنج ساله و یک راننده خودروی سنگین مخصوص معادن شد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد مهرابی در سرخه اظهار کرد: به لحاظ امنیتی از نقطه صفر مرزی تا مرکز کشور به واسطه حضور مستمر، دائمی و هوشیاری بالای نهادهای امنیتی ازجمله نیروی انتظامی، از وضع امنیتی مطلوبی برخوردار هستیم.

وی تصریح کرد: شاخص امنیت در استان سمنان بالاتر از سطح میانگین کشور است و در شهرستان سرخه نیز میزان امنیت از استان بالاتر بوده و در کل سال از بهترین وضعیت امنیتی برخوردار است و مشکل خاصی در زمینه مسأله امنیتی در این شهرستان وجود ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان سرخه افزود: یکی از خواسته‌ها و مطالبات نیروی انتظامی و پلیس اجتماعی، همراهی کردن همه مردم و مشارکت در نظم و امنیت در همه زمینه‌ها است؛ چون نظم و انضباط اجتماعی حق همه مردم است و همه به‌طور مساوی از این حق و حقوق برخوردار هستند.

مهرابی با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه‌ای پویا، سالم و امن، مشارکت و همراهی همه مردم و آحاد جامعه ضروری است، اضافه کرد: مردم و شهروندان سرخه‌ای، در این خصوص به‌واسطه فرهنگ خاصی که دارند، تمایل کمتری نسبت به این موضوع دارند که باید تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع هنگام شیوع ویروس کرونا واضح و مبرهن بود به اینکه شهروندان سرخه‌ای نسبت به خواسته‌های دستگاه‌های اجرایی و رعایت توصیه‌های ایمنی کمتر همراهی کردند و حضور آن‌ها در سطح خیابان‌ها، به‌ویژه در شب‌های ماه مبارک رمضان گویای این مهم بود که همراهی بیشتر آن‌ها را می‌طلبد.

فرمانده انتظامی شهرستان سرخه اذعان داشت: موضوع دیگر مربوط به تردد موتورسیکلت‌سواران است که بارها و بارها در این خصوص توضیحات لازم مبنی بر رعایت نکات ایمنی در مساجد، مدارس در قالب آموزشی داده شده است؛ اما متأسفانه شاهد همکاری کمرنگی از سوی خانواده‌ها هستیم.

مهرابی گفت: جای بسی تأسف است که شهرستان سرخه علی‌رغم جمعیت اندک، موتورسیکلت‌سواران فوق‌العاده زیادی دارد، این در حالی است که تعدادی از آن‌ها هنوز به سن قانونی جهت دریافت گواهینامه نرسیده‌اند، ولی موتورسوار می‌شوند.

وی افزود: موضوع دیگری که باید موردتوجه قرار گیرد، مربوط به حضور بانوان در زمان‌های بعدازظهر و شب در خیابان‌ها با عنوان پیاده‌روی، علی‌رغم وجود پارک بانوان در شهرستان سرخه است که از بانوان و همشهریان سرخه‌ای تقاضا داریم تا با ما همکاری بیش‌تری داشته باشند که ارمغان آن امنیت هرچه بیش‌تر در سرخه خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرخه بیان کرد: با لطف خداوند و تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران ، توفیقات حاصله نیروی انتظامی شهرستان در هفته اخیر، شامل کشف سه مورد کشفیات قاچاق ازجمله دو مورد مشروبات الکلی و یک مورد مواد مخدر بوده است و در این ارتباط سه نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

مهرابی خاطرنشان کرد: همچنین دو حادثه حین کار در دو معدن شهرستان سرخه در روستاهای لاسجرد و افتر، منجر به فوت یک پسر پنج ساله افغانستانی و یک راننده خودروی سنگین مخصوص معادن شد که در حال پیگیری در مراجع قضایی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 50936
 
مرجع : خبرگزاری فارس