گروه صنایع معدنی فولاد
 
بومی سازی کنترل ولو اسکرابرهای مدول‌های احیا مستقیم در فولاد مبارکه
گروه صنایع معدنی >فولاد - تجهیز استراتژیک کنترل ولو اسکرابرهای مدول‌های احیا مستقیم بومی سازی و در شرکت فولاد مبارکه اصفهان بهره برداری شد.
 
به گزارش ماین نیوز، یوسف مهاجری رییس دفتر فنی تعمیرات آهن سازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: این تجهیز استراتژیک که وظیفه اصلی آن تخلیۀ لجن مخازن شست‌وشوی گاز فرایند است، با همکاری واحد بومی‌سازی، تعمیرات واحد احیا مستقیم و دفتر فنی تعمیرات بومی‌سازی و دانش ساخت آن داخلی و با موفقیت بهره برداری شد.

او با تأکید بر این‌که پیش از بومی‌سازی این قطعه راهبردی که نقش مهم و حساسی در فرایند تولید دارد، با قیمت هنگفتی از شرکت‌های خارجی خریداری می‌شد افزود: تحریم‌ها فرصتی شد تا بابهره گیری از دانش داخلی متخصصان توانمند صنعت فولاد این قطعه در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور طراحی و ساخته شد.

محمدرضا فتحی رئیس واحد احیا مستقیم شماره ۲ شرکت فولاد مبارکه هم گفت: از ابتدای راه‌اندازی مگامدول‌های واحد شهید خرازی، با توجه به این‌که تمامی تجهیزات و قطعات از شرکت‌های خارجی تأمین شده بود، فعالیت بومی‌سازی قطعات و تجهیزات در دستور کار قرار گرفت و در سال‌های اخیـــر، با توجــــه به شرایــط و نیـــاز، و توســـعۀ توانایــــی‌ها و توانمندی‌های داخلی، هم‌راستا با اهداف شرکت، بومی‌سازی این قطعۀ حساس هدف‌گذاری و با موفقیت حاصل شد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تامین بیش از نیمی از فولاد داخل بزرگترین تولید کننده فولاد در کشور است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 50935
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان