گروه معادن مس
 
نمايشگاه اقلام كم‌مصرف برق در مجتمع مس سرچشمه در حال برگزاری است
گروه معادن >مس - پنجمين نمايشگاه اقلام كم‌مصرف گروه اقلام تخصصی برق كلاس 3750 موجودی انبار قطعات يدكی از دهم تا هجدهم خردادماه در محل انبار ماشين‌آلات مجتمع مس سرچشمه (انبار 1)در حال برگزاری است.
 
به گزارش ماین نیوز، سرپرست ساماندهی اقلام كم‌گردش و پروژه‌های امور انبارها و سفارشات مجتمع مس سرچشمه با اعلام اين خبر گفت: اقلام کم‌مصرف بخش زيادی از اقلام موجود در انبارهای شرکت، با متوسط عمر 15سال (از پنج تا چهل سال) را تشکیل می‌دهند.

شهرزاد سيروئی‌نژاد توضيح داد: این اقلام دارای تنوع بسیار بالایی هستند که برای اتخاذ تصمیمات مناسب درخصوص ساماندهی آن‌ها نیاز به استفاده از راهبردهای مختلف در برنامه اجرايی اين واحد است كه يكی از راهبردهای اتخاذشده خصوصا برای اقلام با مصرف عمومی برگزاری نمايشگاه است.

سرپرست ساماندهی اقلام كم‌گردش و پروژه‌ها به دلايل برگزاری اين نمايشگاه اشاره كرد و افزود: عدم امكان جست‌وجو و شناسايی صحيح اين اقلام نظر به نقص سيستم‌های اطلاعاتی با توجه به شرح ناقص و نادرست برای برخی از كالاها، مشترك نبودن زبان با واحدهای مصرف‌كننده و نواقص كلی سيستم جست‌وجو و عدم آگاهی واحدهای مصرف‌كننده از وجود اين اقلام ارزشمند در انبار، ازجمله دلايل برگزاری نمايشگاه برای فراهم کردن فرصت كشف، شناسايی و به‌کارگيری اين اقلام به‌شمار می‌رود.

سيروئی‌نژاد يادآور شد: در سال گذشته مجموعا چهار نمايشگاه برای گروه اقلام عمومی و تخصصی برق به تعداد 1200 قطعه برگزار شد و درنتيجه بازديد انجام‌شده اقلام مورد نياز واحدهای مرتبط حدود 60درصد شناسايی و حدود 30درصد اين اقلام از انبار برای استفاده در محل‌های كاربرد خارج شدند.

سرپرست ساماندهی اقلام كم‌گردش و پروژه‌ها امور انبارها و سفارشات مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان كرد: در پنجمين نمايشگاه اقلام كم‌مصرف گروه اقلام تخصصی برق كلاس 3750 موجودی انبار قطعات يدكی 345 قطعه برای بازديد همه كارشناسان و مصرف‌كنندگان مجتمع مس سرچشمه و ساير مجتمع‌هاي زيرمجموعه شركت ملي صنايع مس ايران به نمايش گذاشته شده است.

سرپرست ساماندهی اقلام كم‌گردش و پروژه‌ها امور انبارها و سفارشات مجتمع مس سرچشمه همچنين اضافه كرد: با توجه به موارد مذکور و موثر بودن اين نمايشگاه، اين روند براي مابقي كالاهای كم‌مصرف با دسته‌بندي ماهيتی و كاربردي اقلام ادامه خواهد يافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 50924
 
مرجع : مجتمع مس سرچشمه