گروه صنایع معدنی فولاد
 
وقتی گرمای فروش این فولادساز در بورس‌کالا احساس شد؛
افزایش ۲۰درصدی نرخ‌ها به کام کوره‌های "ذوب"
گروه صنایع معدنی >فولاد - در حالی که نرخ متوسط محصولات اصلی این شرکت در هفته‌های قبل ۱۰درصد افزایش داشته و در هفته گذشته نیز افزایش ۱۰درصدی دیگری در نرخ‌ها صورت گرفت تا به این ترتیب تنها در عرض سه هفته شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی نرخ‌های محصولات اصلی این شرکت هستیم.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته معاملات جالب توجهی را در بورس کالا ثبت کرده است.

در حالی که نرخ متوسط محصولات اصلی این شرکت در هفته‌های قبل ۱۰درصد افزایش داشته و در هفته گذشته نیز افزایش ۱۰درصدی دیگری در نرخ‌ها صورت گرفت تا به این ترتیب تنها در عرض سه هفته شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی نرخ‌های محصولات اصلی این شرکت هستیم.

هفته گذشته ۲۸.۶۰۰ تن سبد تیرآهن این شرکت در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای سنگین ۶۴ هزار تنی همراه بود.

نرخ متوسط این محصول به ۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید که نسبت به هفته قبل‌تر افزایش بیش از ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، ۱۱.۰۰۰تن سبد میلگرد این شرکت با تقاضای ۲۸.۰۰۰تنی مواجه شد و نرخ میانگین این محصول نیز به ۶۱میلیون و ۳۶۰ هزار ریال رسید که این نرخ نسبت به هفته پیش از آن رشد بیش از ۱۱.۵درصدی را نشان می‌دهد.

بر همین اساس باید اشاره داشت که ۲.۰۸۶تن شمش بلوم این شرکت در هفته گذشته با نرخ متوسط ۵۶میلیون و ۵۹۰هزار ریالی معامله شد.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:
بر اساس نمودار مشخص است که نرخ تیرآهن و میلگرد این شرکت در دو هفته گذشته رو به بالا بوده است.
همچنین جمع کل ارزش فروش این شرکت در بورس کالا از ابتدای فروردین ماه تا پایان هفته اول خرداد ماه سال جاری به ۹ هزار و ۸۹ میلیارد ریال رسیده است که ۲.۶۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به معاملات هفته گذشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب: 50899
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز