گروه صنایع معدنی فولاد
 
نظام مسوولیت های اجتماعی در فولاد هرمزگان
گروه صنایع معدنی >فولاد - نظام مسوولیت های اجتماعی در فولاد هرمزگان در شرکت فولاد هرمزگان ارتقای تصویر بیرونی و ارتباط تعامل گرا با جامعه همواره جزو اهداف استراتژیک بوده و هست و نظام مسوولیت های اجتماعی شرکت که تدوین شده و به زودی اجرایی خواهد شد بر تحقق این اصول استوار است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا صفریان، مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان اصلی ترین و بزر گترین ذینفع هر سازمان یا شرکتی، جامعه است. در این باره، تعامل مستقیم و بی واسطه سازمان با جامعه و ارزیابی ریسکها و مسائلی که ممکن است برای جامعه یا بخشی از آن در اثر فعالیت های سازمان به وجود آید، ضروری است.

مسئولیت اجتماعی شرکتی یعنی مسئولیت شرکت در پاسخ گویی به پیامدهای فعالیت هایی که جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد . منظور در جامعه این جا کلی است و در برگیرنده همه ذینفعان شرکت است . شرکت باید در اتخاذ تصمیمات و انجام فعالیت ها و اجرای عملیات خود ، منافع همه ذینفعان را در نظر بگیرد .

ذینفعان شرکت کسانی هستند که نتایج و پیامدهای تصمیمات و اعمال شرکت ها بر آن ها تاثیر می گذارد. این ذینفعان در وفقیت یک شرکت به صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش دارند .مهمترین ذینفعان شرکت مصرف کنندگان ، کارکنان مالکان یا سهامداران و جامعه هستند.

مفهوم مسوولیت اجتماعی شرکت شامل موضوعات مختلفی مرتبط با رفتار شرکت در محیط اجتماعی خود فراتر از مفاهیم اقتصادی است که شرکت ها به طور سنتی با آنها مرتبط هستند.

بنیاد مدیریت کیفیت اروپا یا EFQM که بنیادی وابسته به اتحادیه اروپاست، در مدل الگوی تعالی خود برای سازمان ها، مسوولیت اجتماعی شرکت ها را به عنوان یکی از ارزش های هشت گانه خود معرفی کرده است. همچنین، یکی از معیارهای نه گانه خود را برای ارزیابی شرکت ها، به این امر اختصاص داده و هشت درصد از امتیاز کل ارزیابی یک سازمان را برای این معیار قائل است.

توجه مدلEFQM به مسوولیت اجتماعی شرکت ها و عدم توجه مدل مالکوم بالدریج اروپا و مدل دمینگ ژاپن به این امر، حاکی از حساسیت های جامعه اروپایی نسبت به مسوولیت اجتماعی شرکت هاست. مفهوم « مسوولیت اجتماعی شرکت ها» در زمره مفاهیم اخلاق کسب و کار مطرح است و به نقشی که شرکت ها درحوزه اجتماعی برعهده دارند مربوط می شود.

در شرکت فولاد هرمزگان ارتقای تصویر بیرونی و ارتباط تعامل گرا با جامعه همواره جزو اهداف استراتژیک بوده و هست و نظام مسوولیت های اجتماعی شرکت که تدوین شده و به زودی اجرایی خواهد شد بر تحقق این اصول استوار است.

در همین راستا در سال ۹۸ میزان سرمایه گذاری شرکت در حوزه مسوولیت های اجتماعی افزایش محسوسی را تجربه کرد و بر همین اساس ارتباط با جامعه از طریق رسانه ها و شرکت در نمایشگاه ها و همایش ها رشد چشمگیری داشته است.

در این شرکت مشارکت ها و مساعدت های فراوانی در حوزه های گوناگون عمرانی، فرهنگی، ورزشی و سلامت استان در سال ۹۸ صورت پذیرفته است. ما بر این عقیده استواریم که مردم در لحظات سخت فولاد هرمزگان را در کنار خود احساس کنند لذا کمک رسانی به سیل زدگان شمال کشور به ارزش ۱۰ میلیارد ریال مشارکت و تامین کانکس برای مدارس سیل زدگان شرق استان هرمزگان، مشارکت داشته ایم .

همچنین در در این راستا درجهت کنترل بهتر شیوع ویروس کرونا و بهبودی بیماران مبتلا به این بیماری مبلغ ۵۰ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز بیماران کروناویروس به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اختصاص داده شد .

علاوه بر این موارد مشارکت در مراسم ازدواج علوی۱۵۰۰ زوج، حمایت از تیم ها و فدراسیون های ورزشی اسان و حمایت از برگزاری مسابقات ورزشی، حمایت از برگزاری نمایشگاه کتاب و مطبوعات، حمایت از نویسندگان و هنرمندان بومی استان با خرید کتب و بلیط کنسرت، کمک های مستمر مالی و کالایی به کمیته امداد امام خمینی استان ، هلال احمر، بسیج و بنیادهای خیریه و بسیاری دیگر نیز از این دست می باشند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 50894
 
مرجع : فکر اقتصادی