گروه صنایع معدنی فولاد
 
آهنگ تولید از شرکت لوله سازی اهواز به گوش می‌رسد
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس کارخانه شماره ۴ شرکت لوله سازی اهواز گفت: تولید لوله‌های پروژه ملی خط انتقال نفت از گوره به جاسک در این شرکت ادامه دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، طاووسی رئیس کارخانه شماره ۴ شرکت لوله سازی اهواز گفت: پروژه ملی خط انتقال نفت از گوره به جاسک حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر طول دارد و در فاز اول این پروژه، ساخت ۵۷۰ کیلومتر لوله به لوله سازی اهواز واگذار شده است.

او به تولید ۲۹۰ کیلومتر از لوله مورد نیاز این پروژه استراتژیک تا به امروز اشاره کرد و افزود: حدود ۲۴۰ کیلومتر از لوله‌های تولید شده به شرکت ملی مهندسی توسعه نفت و پیمانکاران آن در ۵ گستره از گوره تا جاسک تحویل داده شده است.

طاووسی با بیان اینکه روزانه حدود ۱۸۰ شاخه لوله در کارخانه شماره ۴ شرکت لوله سازی اهواز تولید می‌شود، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش مجموعه فعال در این کارخانه، تا ۵ ماه آینده تولید ۵۷۰ کیلومتر سهم این شرکت به اتمام برسد، ضمن اینکه همه ورق‌های پروژه در داخل کشور تولید می‌شود.

رئیس کارخانه شماره ۴ شرکت لوله سازی اهواز تصریح کرد: اگرچه در سال‌های گذشته، لوله‌های موردنیاز این پروژه از کشور چین وارد می‌شد، ولی پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، تولید ورق‌های سرویس ترش بومی سازی شد که هم اکنون اسلب این لوله با تلاش فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود و فولاد اکسین خوزستان نیز عملیات نورد لوله‌ها را انجام می‌دهد، ضمن اینکه شرکت‌های لوله سازی هم، تولید لوله را بر عهده دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 50891
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان