گروه صنایع معدنی
 
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
سهام شرکت ذوب‌آهن با وجود زیان انباشته شرایط خوبی دارد
گروه صنایع معدنی - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه با وجودی که هنوز زیان انباشته داریم، سهام این شرکت از شرایط خوبی برخوردار است، گفت: با حمایت سازمان تامین اجتماعی و دولت می توانیم این زیان انباشته را به صفر رسانده و سود توزیع کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، منصور یزدی‌زاده در نشست بررسی راهکارهای حمایت از ذوب آهن اصفهان که با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی، استاندار اصفهان و هیئت مدیره این شرکت، با ارائه گزارشی از شرایط کنونی ذوب آهن، اظهار کرد: این شرکت در سال گذشته رکورد تولید با دو کوره بلند و همچنین رکورد صادرات محصولات خود را تجربه کرده است، اما همچنان با مشکلاتی همچونی کمبود مواد اولیه مواجه است.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان به دلیل شیوه تولید از یارانه انرژی برخوردار نیست و در مقایسه با سایر شرکت های فولادی، هزینه انرژی بیشتری دارد، برای رفع این مشکل فعالیت هایی همچون پروژه pci انجام شده تا هزینه کک مورد نیاز تولید این شرکت کاهش یابد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: از طریق تامین مواد اولیه لازم و استفاده کامل از ظرفیت این شرکت که منجر به افزایش تولید می شود، می توان هزینه انرژی را کاهش داد.

وی با بیان اینکه سهام این شرکت از شرایط خوبی برخوردار است در حالیکه هنوز زیان انباشته داریم، تصریح کرد: البته قابلیت هایی نیز موجود است که با حمایت سازمان تامین اجتماعی و دولت می توانیم این زیان انباشته را به صفر رسانده و سود توزیع کنیم.

علی احمدیان رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان نیز در این جلسه با یادآوری پتانسیل های این شرکت برای توسعه بیشتر و همچنین حضور قوی تر در بازار سرمایه، حمایت سهامدار عمده و دولت را در این زمینه بسیار مهم دانست.

به نقل از شرکت ذوب آهن اصفهان، رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز در نشست اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان یک صنعت مهم و اثرگذار کشور است که مسائل آن می تواند ابعاد ملی داشته باشد.

مصطفی سالاری گفت: سازمان تامین اجتماعی در چارچوب وظایف قانونی خود و با توجه به اینکه سهامدار عمده این شرکت است، حمایت های لازم را انجام می دهد.

همچنین رضایی، استاندار اصفهان در این نشست، تقویت ذوب آهن اصفهان و رفع مشکلات این شرکت را برای استان و کشور بسیار مهم دانست و گفت: این شرکت به مسئولیت های اجتماعی خود عمل می کند، بنابراین باید برای رفع مشکلات آن از جمله تامین مواد اولیه حمایت لازم صورت گیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
کد مطلب: 50881
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا