گروه معادن سرب و روی
 
بررسی بازار روی ایران در هیسپان تی وی
گروه معادن >سرب و روی - برنامه «بازار» در شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی این هفته به معرفی صنعت روی در ایران می پردازد.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی هیسپان تی وی، ذخایر روی در ایران بیش از ۲۱۰ میلیون تُن برآورد می شوند. در حدود ۸۰ معدن سرب و روی در کشور وجود دارند و بیش از نیمی از واحدهای ذوب روی در استان زنجان واقع شده اند.

ایران به ترتیب پس از چین، قزاقستان و هند مقام چهارم تولید سرب و روی را در آسیا و یازدهم را در جهان داراست. اگرچه بیش از ۹ درصد کنسانتره سرب و روی جهان در ایران وجود دارد، ولی سهم تولید و صادرات ایران تقریبا ۱ درصد کل تولید و صادرات جهانی است.

در برنامه «بازار» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی بررسی خواهد شد که چگونه خواص روی در تولید ضروری و چقدر برای زندگی انسان لازم است. همچنین ضمن مشاهده فعالیت های این بخش در بازار ملی و بین المللی، صنعت فلزات از جمله روی نیز بررسی خواهد شد.

برای درک بهتر نحوه عملکرد بازار داخلی روی، بازدید از شرکت ریخته گری روی در ایجرود در دستور این برنامه قرار گرفت. گروه تولید برای دیدن نحوه تولید میله های روی نیز به استان اراک سفر کرد.

کریستینا لیوا اجرای برنامه «بازار» را بر عهده دارد که پنجشنبه ساعت ۵:۳۰ بامداد، شنبه ۳:۳۰ و ۱۰ و یکشنبه ۸ صبح به وقت تهران به زبان اسپانیایی روی آنتن هیسپان تی وی می رود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
کد مطلب: 50859
 
مرجع : خبرگزاری مهر