گروه معادن مس
 
فاکتورهای رشد نرخ مس روی ترازو آمد؛
رشد بیش از ۲درصدی نرخ کاتد ملی مس ایران
گروه معادن >مس - فروش شرکت در بورس کالا در دو ماه ابتدایی امسال به بیش از ۲۱.۴۸۳ میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به ۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ موفق به فروش ۵ هزار و ۹۱ میلیارد ریال انواع محصولات شده است. این میزان فروش نسبت به هفته قبل رشد بیش از ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

بخش عمده‌ای از مبلغ فروش این شرکت مربوط به ۶.۰۰۰ تن انواع کاتد با نرخ متوسط ۷۳۷ میلیون به ازای هر تن بوده است. مقادیر فروش کاتد مس این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به اول خرداد ماه به ۲۶ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است.

نرخ فروش کاتد مس شرکت با رشد بیش از ۲ درصدی نسبت به نرخ‌های هفته گذشته به بیش از ۷۳۷ میلیون ریال رسیده است.

این نرخ بالاترین از ابتدای سال جاری محسوب شده و رشد قیمت جهانی مس در بازار‌ها و همچنین افزایش نرخ ارز در سامانه نیما را می‌توان از دلایل اصلی رشد قیمت کاتد مس برشمرد.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:


در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر ارائه شده است.


همان گونه که در نمودار نیز قابل مشاهده است پس از یک افت قابل توجه در نرخ‌ها در فروردین ماه به تدریج شاهد برگشت قیمت‌ها در اردیبهشت ماه هستیم و بالاترین نرخ در سال جاری در هفته گذشته ثبت شده است.

در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است.


فروش متوسط هفته‌های اخیر شرکت صنایع ملی مس ایران به بیش از ۳.۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است بیشترین ارزش معاملات در سال جاری مربوط به هفته گذشته و با ثبت بیش از ۵.۰۰۰ میلیارد ریال فروش محقق شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
کد مطلب: 50773
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز